Xiaomi procesor Exynos
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Medzi Samsungom a Xiaomi sa schyľuje k spolupráci. Bude čínsky gigant využívať procesory Exynos?

Samsung by mohol dodávať procesory pre konkurenčné Xiaomi

Spoločnosť Samsung okrem toho, že je aktuálne najväčším výrobcom smartfónov na sveta, tak je zároveň štvrtým najväčším výrobcom mobilných procesorov (spolu so spoločnosťou Apple, ktorá pokrýva rovnaký kus trhu), hneď po spoločnostiach Qualcomm, MediaTek a Hi-Silicon. Ide konkrétne o procesory Exynos, ktoré nájdeme najmä v smartfónoch spoločnosti. Podľa správ kórejského spravodajského magazínu businesskorea.co.kr by procesory spoločnosti mohli v dohľadnej budúcnosti nájsť uplatnenie aj v zariadeniach konkurencie.

Samsung by mohol spolupracovať so Xiaomi a ďalšími gigantmi

Podľa publikovanej správy spoločnosť Samsung by mohla v dohľadnej dobe dodávať procesory pre ďalších výrobcov smartfónov. Konkrétne sa spomínajú spoločnosti Xiaomi, Vivo, či Oppo (pozn. redakcie: v prípade spoločnosti Vivo niektoré zariadenia už dnes využívajú v obmedzenej miere procesory Exynos 980 a 880).

Vo všetkých prípadoch ide veľkých výrobcov smartfónov, na ktorých čele stojí Xiaomi. Len pre zaujímavosť, Xiaomi v uplynulom kvartáli dodala viac smartfónov ako Apple, pričom sa umiestnila na 3. priečke, hneď za Samsungom a Huaweiom.

Samsung by tak mohol získať nových silných partnerov, ktorí by mohli posunúť biznis spoločnosti na novú úroveň. Spomína sa, že spoločnosti Xiaomi a Oppo by mohli začať odoberať procesory Exynos už v priebehu nasledujúceho roka pričom Vivo má zvýšiť objem odberaných procesorov.

Zároveň sa hovorí, že procesory Exynos by mali byť dodávané nie pre vlajkové zariadenia, ale pre strednú a nižšiu triedu smartfónov. V súčasnosti spoločnosť Samsung pokrýva približne 13% trhu s mobilnými procesormi. Rozšírenie kooperácie s ďalšími výrobcami smartfónov by mohlo potenciálne zatriasť s pozíciou Qualcommu, ktorý aktuálne pokrýva 29%.

Mohlo by vás tiež zaujímať