Xiaomi a Qualcomm
Zdroj: Pixabay.com, Xmobile, Xiaomi, Qualcomm

Bude Xiaomi nezávislé od dodávok procesorov od Qualcommu? Spoločnosť má predstaviť svoj vlastný procesor!

Xiaomi to s vlastným riešením výkonu nevzdáva a predstavuje čipset Surge S2. Kedy uzrie svetlo sveta a čo ponúkne? Dozviete sa v našom článku.

Xiaomi Mega Launch, ktorý prebehne už v pondelok, zrejme prinesie naozaj mnoho noviniek. Pomaly sa vynárajú informácie o pripravovaných zariadeniach, akými je napríklad Mi 11 Pro či Mi 11 Ultra. Najnovšie však máme informáciu i o pripravovanom čipsete priamo od Xiaomi. Výjde čipset Surge S2 už v pondelok? A čo ponúkne?

Čipset Surge S2

Podľa informácií z portálu mysmartprice.com je dlho očakávaný čipset od čínskeho giganta už na ceste. Plagát s pozvánkou na predstavenie zverejnilo samotné Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo. Xiaomi na vlastnej alternatíve pracovalo už dlhšie, no po odmlke to skôr vyzeralo, že to s vývojom vlastného čipsetu už vzdalo. Teraz to ale vyzerá na jeho príchod v pravej chvíli. Počas polovodičovej krízy nie sú čipsety od spoločnosti Qualcomm v dohľadne a výroba vlastného čipsetu by pre Xiaomi mohla znamenať značné úspory i dodávky smartfónov včas. V ktorom smartfóne však bude použitý zatiaľ nevieme.

Surge S2 by mal priniesť 4 jadrá Cortex-A73 s taktom 2.2GHz a 4 jadrá Cortex-A53 s taktom 1.8GHz. Ako grafický akcelerátor by mal byť použitý Mali G71. Podporovať by mal úložisko UFS 2.1 a LPDDR4 pamäť. Ďalšie informácie o čipsete zatiaľ nie sú známe, no dozvieme sa ich zrejme už čoskoro.

Surge S2 čipset teaser
Zdroj: mysmartprice.com

Xiaomi Mega Launch

Ako sme už spomínali, počas Xiaomi Mega Launch-u budú predstavené smartfóny ako Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. Očakáva sa tiež smartfón Mi 11 Lite v 4G i 5G verzii, model Mi MIX 4 pravdepodobne so skladateľným displejom a ďalšie zariadenia ako napríklad Mi Smart Band 6 či Mi Notebook Pro, ktorý bude konkurenciou pre americké MacBooky Air. Predstavovanie nových zariadení prebehne už v pondelok, 29.3.2021 o 13:30. Podľa dostupných informácií bude predstavovanie naozaj veľkolepé a uvidíme to najlepšie, čo Xiaomi za tento rok predstaví.

Tešíte sa na nové zariadenia? A čo tak čipset Surge S2? Šli by ste do zariadenia s ním? Dajte nám vedieť v komentároch a už čoskoro očakávajte informácie z najväčšieho predstavovania roku.

Mohlo by vás tiež zaujímať