Mi Band 4 s podporou NFC_Europa
Zdroj: Xiaomi via tizenhelp.com

Mi Band 4 s podporou NFC sa objavil v predaji v prvých krajinách na území Európy

Mi Band 4 náramok s podporou NFC je dostupný vo vybraných krajinách, medzi ktorými (zatiaľ) tá naša chýba

NFC je technológiou, ktorá sa najčastejšie využíva na bezkontaktné platby. Zatiaľ čo už je pomaly pravidlom, že smartfóny sú touto technológiou vybavené, a to je tie zo strednej triedy, tak v prípade chytrých hodiniek, či fitness náramkov to nie je vždy pravidlom. Obzvlášť v prípade spoločnosti Xiaomi, ktorá NFC verzie Mi Band náramkov ponúka (zatiaľ) len v domácej Číne, či v USA.

Mi Band 4 s podporou NFC sa objavil v prvých krajinách na území Európy

Ako sme vyššie už prezradili, tak Mi Band 4 náramok s podporou NFC technológie sa objavil na prvých trhoch v Európe. Zatiaľ však ešte nejasajme. Dôvodom je, že dostupný je zatiaľ len v Rusku, Ukrajine a v Bielorusku. Informuje o tom portál tizenhelp.com.

Portál ďalej prezrádza, že NFC verzia náramku aktuálne podporuje bezkontaktné platby výlučne len prostredníctvom služby Mastercard. Zároveň však treba dodať, že Mastercard v súčasnosti využíva väčšina bánk, teda by s tým fyzicky nemal byť problém väčší problém.

NFC verzia Mi Band 4 naramku
Zdroj: Mastercard

Hoci momentálne náramok nie je dostupným aj u nás, tak aj napriek tomu ide o dobré správy. Dôvodom je, že Xiaomi zjavne pracuje na tom, aby táto funkcia bola dostupnou aj mimo územia domácej Číny, či USA. Môžeme teda predpokladať, že Xiaomi plánuje širšiu expanziu NFC technológie aj do ďalších regiónov. Inými slovami, je to len otázka času, kedy NFC verzia Mi Band náramku bude dostupnou aj u nás.

V každom prípade, pravdepodobne by väčšina z nás skôr uvítala verziu Mi Band 5 náramku s podporou NFC, čo by sa teoreticky mohlo v dohľadnej budúcnosti aj stať. Spoločnosť Xiaomi totiž predstavila Amazfit Band 5 náramok s podporou tejto technológie aj mimo Číny, konkrétne v USA.

Mohlo by vás tiež zaujímať