Xiaomi Mi Mix Alpha
Zdroj: Xiaomi

Patent od Xiaomi podobný Mi Mix Alpha. Smartfón s displejom po celom tele?

Xiaomi si dalo patentovať koncept smartfónu s obojstranným displejom. Môže íst o druhú generáciu Mi Mix Alpha?

Xiaomi je známy svojimi zvláštnymi patentami, ktoré často ani neprídu do výroby. To isté sme si povedali pri smartfóne Mi Mix Alpha, keď z neho bol zatiaľ len koncept, no tento naozaj uzrel svetlo sveta. Podľa portálu Gizmochina.com tu ale máme niečo, čo sa naň nápadne podobá. Smartfón s displejom po celom tele, po novom už bez zadného pásiku na kameru a s notchom, ktorý je podobný tomu z iPhone. A tak zatiaľ čo iní pracujú na skladateľných smartfónoch, Xiaomi si razí cestu s obojstrannými modelmi.

Ako patent zatiaľ vyzerá?

Výrazným prvkom na patente smartfónu je notch, podobný širokým notchom, ktorých sa Apple nevie zbaviť. Xiaomi v takýchto full-screen modeloch využíva zvyčajne svoju výsuvnú kameru, preto je tento krok veľmi nelogický. Na spodnej hrane smartfónu je reproduktor, primárny mikrofón, 3.5mm jack a USB typu C. Spodnú hranu smartfónu teda okupujú všetky mechanické časti smartfónu, ktoré nemusia kaziť čistý dojem z vrchnej hrany. Pochopiteľne, žiadne tlačidlá na smartfóne nie sú, všetko je ovládané systémovo, ako pri modele Mi Mix Alpha. Ako sme spomínali, Xiaomi sa zbavuje i pásiku pre zadnú kameru, ktorý bol použitý u Mi Mix Alpha. Podľa vizualizácie od Let’s Go Digital by selfie i zadná kamera mohli byť obsiahnuté v jednom kamerovom module.

Koncept smartfónu
Zdroj: Gizmochina.com
(LetsGoDigital)

Uvidíme tento model vôbec?

Je skoro na to, aby sme sa dohadovali, či takýto smartfón vôbec pôjde do výroby, nie to ešte masovej. Model Mi Mix Alpha bola len limitovaná edícia a vyrobených bolo len pár kusov, takže môžeme očakávať, že ak vôbec tento patent pôjde do výroby, bude taktiež len limitovaný počet kusov. Čo je teraz ale pravdepodobnejšie, je prvý skladací model od Xiaomi. Spoločnosť oznámila, že by sme tento rok konečne mohli vidieť skladací smartfón, o ktorom sa špekuluje už 3 roky a mohli sme ho vidieť na viacerých snímkach vo fáze testovania. Xiaomi si dáva naozaj zaležať a preto nám nevypustí niečo, čo by nebolo riadne otestované. Taktiež upozorňujeme na príchod ďalšieho smartfónu z línie Mi Mix, na ktorý sme upozorňovali v tomto článku.

Mohlo by vás tiež zaujímať