Návody

Používate chytré hodinky? Zapnite si funkciu chytrého odomykania zariadenia!

Android smartfóny vrátane Xiaomi zariadení, disponujú viacerými užitočnými funkciami. Mnohé z nich sú však dobre „schovanými“. Jednou z nich je aj funkcia chytrého zámku. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje odomknutie zariadenia prostredníctvom chytrých hodiniek, fitness náramku, či iného dôveryhodného zariadenia. Jej aktivácia je pritom veľmi jednoduchou.

Ako si je možné aktivovať funkciu chytrého zámku?

Funkciu je možné aktivovať dvomi cestami. Prvou je prostredníctvom aplikácie Mi Fit, resp. Zepp. Urobíte tak pomocou cesty Profil > teraz si vyberte vaše zariadenie (zo Moje zariadenia) > v rámci ďalších nastavení zvoľte možnosť Odomknutie zariadenia a aktivujte službu (pravdepodobne budete následne presmerovaný do nastavení telefónu. Závisí to od toho, či máte zariadenie priradené k dôveryhodným zariadeniam).

Druhou cestou, pomocou ktorej môžete aktivovať službu. Je prostredníctvom samotných nastavení vášho smartfónu. Otvorte si Nastavenia > Heslá a bezpečnosť > a potom aktivujte funkciu. Po krátkej chvíli sa vám vyhľadajú dostupné zariadenia, z ktorých zvoľte pripojené hodinky, resp. fitness náramok.

Zároveň treba dodať, že aby funkcia korektne fungovala, tak musíte mať spárované vaše chytré hodinky, prípadne náramok spolu so smartfónom prostredníctvom Bluetooth. Okrem iného spojenie musí byť neustále aktívnym, v inom prípade nedôjde k odomknutia smartfónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close