Objavujú sa prvé informácie, že Xiaomi plánuje vývoj elektromobilu. Čo zatiaľ vieme?

Elektromobilom je v poslednej dobe venovaná veľká pozornosť a Xiaomi si to uvedomuje. Dočkáme sa prvého elektromobilu pod krídlami Xiaomi?

Výrobcovia elektroniky sa v poslednej dobe venujú aj iným lukratívnym odvetviam ako je napríklad výroba automobilov. Po informáciách zo strany Apple, či Huawei sa najnovšie pridáva i Xiaomi, ktoré taktiež plánuje presadiť sa aj na tomto trhu a priniesť tak svoj prvý elektromobil. Tejto skutočnosti nasvedčujú aj viaceré udalosti, ktoré sa udiali v posledných pár rokoch. Na informáciu upozorňuje portál Gizmochina.com.

Kto zo Xiaomi bude za týmto projektom stáť?

Otázka, kto sa podujme takejto zodpovednosti nie je zatiaľ úplne zodpovedaná. Pravdepodobné ale je, že prvý elektromobil si vezme na seba Lei Jun, teda CEO spoločnosti. Xiaomi sa zatiaľ nevyjadrilo, aké má v tomto odvetví plány no fakt, že Lei Jun má skúsenosti s výrobou a vedením naznačuje, že práve on bude stáť za prvým elektromobilom s logom Xiaomi. Táto výroba automobilov technologickými spoločnosťami sa v poslednej dobe rozmáha a preto bolo len otázkou času, kedy Xiaomi ukáže, že i za malé peniaze sa dajú vytvoriť zázraky. Treba však dodať, že prísľub do budúcna zatiaľ nebol daný a preto nie je známe, kedy by sme vozidlo mohli uvidieť. Tento rok sa spoločnosť plánuje sústrediť na produkty smart domácnosti, no kto vie, čo prinesie budúcnosť.

Spolupráca s Teslou?

CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun v roku 2013 dvakrát navštívil už ostrieľaného výrobcu elektomobilov. Ide o Elona Muska, CEO spoločnosti Tesla, ktorá si v posledných týždňoch získava veľkej pozornosti pre jej ekonomický rast. Tento kontakt by mal byť pre Xiaomi náznakom možnej spolupráce, alebo možno inšpirácie. Rovnako treba dodať, že Lei sa v minulosti viackrát vyjadril, že zvažoval, že by sa pustili do vývoja elektromobilu. Doposiaľ však neprezradil, ako sa rozhodol, resp. ako sa rozhodla spoločnosť. Neskôr okrem iného v roku 2015 navštívil viacero ďalších popredných predstaviteľov z tejto oblasti priemyslu. Spätná väzba však nebola ako očakával. Otázkou však je, zmenilo sa dačo za uplynulé roky? Ako nakoniec bude vozidlo vyzerať, a či neostane len pri konceptoch uvidíme až s postupom času. Zatiaľ však treba dodať, že výrobcovia smartfónov a elektroniky majú veľmi blízko aj s výrobcami elektromobilov. Skúsenosti zo strany Xiaomi budú určitým prínosom do odvetvia a prípadná spolupráca s Teslou by určite fanúšikov potešia.

Xiaomi sa teda drží trendov a vycítilo príležitosť uchytiť sa na trhu, po ktorom je v poslednej dobe vysoký dopyt. Práve elektromobily sú momentálne veľkým záväzkom do budúcna a nádejou pre ekologickejšiu budúcnosť pre našu planétu. Preto tento krok Xiaomi schvaľujeme a myslíme, že práve teraz je ten najlepší čas pre výskum v tejto oblasti.

Mohlo by vás tiež zaujímať