Xiaomi Mi 11 senzor na meranie tepu
Zdroj: xiaomiadictos.com

Pozrite sa, ako funguje senzor na monitorovanie tepu, ktorý je vstavaný v displeji zariadenia Mi 11

Senzor odtlačkov prstov dostal do vienka ešte jednu funkciu

Smartfón Xiaomi Mi 11, ktorý bol predstavený v priebehu včerajšieho dňa, nepriniesol len nový procesor Snapdragon 888, ale viacero technologických noviniek, ktoré boli doposiaľ nedostupnými. Jednou z nich, o ktorej sa vcelku málo hovorilo, je aj vstavaný senzor na monitorovanie tepu. Ako však funguje v praxi?

Senzor na monitorovanie tepu

Samotný senzor spolu so skenerom odtlačkov prstov je ukrytý pod displejom zariadenia, ktorý je voľným okom neviditeľným. Ide o skvelú inováciu, ktorá prichádza od výrobcu snímačov odtlačkov prstov Goodix. Portál xiaomiadictos.com prišiel s videom, v ktorom ukazuje ako funguje táto funkcia v praxi.

Ako môžete vidieť nižšie, tak po otvorení aplikácie Zdravie, resp. Mi Health, používateľ má možnosť odmerať si srdcovú frekvenciu v priebehu niekoľkých sekúnd pomocou vstavaného senzora.

Treba podotknúť, že zatiaľ nie je známa informácia, či táto funkcia bude dostupnou aj v globálnej verzii smartfónu. Samotná aplikácia Mi Health je totiž dostupnou výlučne pre čínsky trh. Je tak možné, že táto funkcia nemusí byť neskôr prítomnou v globálnej verzii smartfónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.