Xiaomi Mi 10T_produktova rada smartfonov
Zdroj: Twitter (Sudhanshu)

Prečo prišla séria Xiaomi Mi 10T s LCD displejom? Predstaviteľ Xiaomi prezrádza bližšie detaily

Väčšina z nás si myslí, že jediným argumentom bolo zníženie výrobnej ceny zariadenia. Xiaomi však tvrdí, že argumentov je omnoho viac

Portfólio smartfónov od čínskej spoločnosti Xiaomi sa koncom septembra rozrástlo o ďalšie dva, naozaj zaujímavé smartfóny Mi 10T a Mi 10T Pro. Oba modely prichádzajú s modernými technológiami, vlajkovým procesorom a naozaj skvelou fotografickou výbavou, pričom si stále zachováva čiastočne dostupnú cenovku. Smartfón si na prvý pohľad obľúbilo množstvo ľudí, no veľká časť z nich zostala zarazená pri pohľade na použitý displej v týchto zariadeniach.

Použitie „staršej“ zobrazovacej technológie

Stále populárnejší výrobca totižto siahol po IPS LCD paneli s vysokou obnovovacou frekvenciou na úrovni až 144 Hz. Modernejší a technologicky vyspelejší AMOLED displej, ktorý väčšina z nás očakávala, sa nakoniec do finálnej podoby smartfónu nedostal. Tento aspekt zrejme týmto smartfónom neodpustí veľká časť používateľov, ktorí za tým vidia iba snahu o zrazenie výrobnej ceny zo strany Xiaomi. Najnovšia reakcia marketingového manažéra pre technologický portál Techradar.com však prezrádza bližšie detaily, prečo sa tak nakoniec výrobca rozhodol.

Marketingový manažér spoločnosti Xiaomi v reakcii pre spomínaný portál uviedol, že pre využitie plochého LCD panelu má spoločnosť niekoľko argumentov. Prvým z nich sú výsledky štúdie, ktoré jasne poukazujú na fakt, že až 60% používateľov uprednostňuje ploché displeje pred zakrivenými displejmi. Pri pohľade na tento údaj si však treba uvedomiť, že drvivá väčšina vlajkových smartfónov na trhu je vybavená práve zakrivenými displejmi.

Značne nižšie zaťaženie zraku

Druhým, naozaj silným argumentom je menšie zaťaženie zraku používateľov. OLED displeje síce zobrazujú farby detailnejšie, pričom zobrazujú dokonalú čiernu, no nášmu zraku takéto zobrazenie úplne nevyhovuje. Oproti klasickému IPS LCD panelu je zaťaženie zraku čiastočne vyššie. Svedčí o tom aj štúdia, že až 10% používateľov sa pri používaní OLED panelov necíti pohodlne.

V skratke sa teda spoločnosť Xiaomi rozhodla pre riešenie, po ktorom údajne volali priamo používatelia a fanúšikovia značky. Menšie zaťaženie zraku a nízka cena sú tak podpornými argumentmi, prečo Xiaomi siahlo práve po technologicky staršom, no stále najlepšom LCD paneli na trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať