Ako-zdielat-WiFi-heslo
Zdroj: xmobile.sk

Pozrite sa, ako môžete zdieľať heslo k Wi-Fi prostredníctvom QR kódu. Je to jednoduché!

Dnes je už k internetu pripojený takmer každý a zdieľanie prístupu je bežná vec. Ako zdieľať pripojenie k internetu prostredníctvom QR?

Xiaomi vďaka svojej jednoduchej a prehľadnej nadstavbe sprístupňuje svojím užívateľom mnoho funkcií, ktoré im jednoducho uľahčia život. Jedným z nich je i zdieľanie hesla k Wi-Fi pomocou QR kódu. Predsalen, takéto heslo si väčšinou človek zadá do zariadení a tak často s ním neoperuje. Môže sa stať, že ho jednoducho zabudne. Prípadne je u vás viacero ľudí a vy svoje heslo nechcete prezentovať pred všetkými. Práve preto je tu toto jednoduché zobrazenie QR kódu, ktoré vás od takýchto situácií odbremení.

Takto jednoducho sa dostanete ku QR kódu

Takéto zdieľanie WiFi pripojenia je vcelku jednoduché. Stačí otvoriť aplikáciu Nastavenia. Následne otvoriť kategóriu Wi-Fi a pripojiť sa k príslušnej sieti.

MIUI QR kód Wifi
Zdroj: Xmobile.sk

Následne kliknúť na plochu bublinky siete. Pod názvom je uvedené „ťuknite pre zdieľanie hesla“. Áno, presne pre tento dôvod je tu tento nápis. Kliknutím na plochu sa zobrazí QR kód, ktorý sa dá jednoducho druhým smartfónom zachytiť a pripojiť sa k sieti bez zadávania hesla.

Zdieľanie hesla k dátovému hotspotu

Rovnakým spôsobom ide zdieľať heslo i k vlastnému hotspotu. Rovnako ideme do Nastavení, no so zapnutými mobilnými dátami a hotspotom prejdeme do kategórie Prenosný hotspot. Zobrazí sa nám možnosť „Zdieľať QR kód“, akým jednoducho pripojíme našich známych k vlastným dátam.

Heslo, ktoré je nasnímané prostredníctvom QR kódu ostane uložené rovnako, ako keby bol smartfón pripojený heslom. Takže ak sa chcete vyhnúť neskorším problémom s nechcenými „príživníkmi“, odporúčame si heslo po ich odpojení následne zmeniť.

Mohlo by vás tiež zaujímať