Zistite heslo na Wi-Fi, aj keď ste ho zabudli.
Zdroj: XMOBILE.sk

Skontrolujte si vo svojom Xiaomi mobilné pripojenie pomocou tohto skrytého nástroja. Poznáte ho?

Máte problém s rýchlosťou bezdrôtového pripojenia na vašom smartfóne? Xiaomi na to ponúka užitočný nástroj, ktorý vám určite pomôže.

Pomalé internetové pripojenie nemá rád nikto z nás. Predlžuje to čas potrebný na vykonanie akéhokoľvek úkonu a my tak stihneme oveľa menej, než sme pôvodne plánovali. Ak ste ale zaznamenali rapídne zhoršenie rýchlosti bezdrôtového pripojenia, tak to rozhodne treba riešiť. Stáť za tým môže presunutie Wi-Fi routera, poškodenie prenosového kábla alebo môže byť problém aj v samotnom smartfóne. Všetky tieto veci je potrebné premerať pre zistenie problému. No a s meraním v smartfóne nám pomáha samotné Xiaomi, ktoré na to v systéme ponúka jednoduchý, no veľmi úžitočný nástroj.

Skontrolovanie a diagnostika siete

Smartfóny z dielne Xiaomi v sebe skrývajú množstvo užitočných nástrojov. Jedným z nich je aj kontrola siete, ktorá vám vie pomôcť v prípade, že máte problém s internetovým pripojením. Samotný nástroj nájdete v nastaveniach v sekcii SIM karty a mobilné siete. V tejto sekcii sa presuňte na jej koniec a kliknite na možnosť Rozšírené nastavenia, prostredníctvom ktorých si budete môcť skontrolovať konektivitu.

xiaomi rozšírené nastavenia siete
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí ponuku, kde si vyberiete možnosť Diagnostika mobilnej siete. Názov môže trochu zavádzať, no systém za vás diagnostikuje pripojenie či už pomocou mobilnej siete (dáta) alebo pomocou Wi-Fi. Preto si pred zapnutím testu ponechajte zapnutú jednu z týchto možností pre čo najpresnejšie meranie. Základné meranie nie je potrebné nijako špeciálne zapínať. Tachometer vám v reálnom čase ukazuje využitie siete. Pod ním vidíte jednotlivé aplikácie a ich využitie siete. Na ľavej strane sa nachádza rýchlosť prijímania dát, na tej pravej rýchlosť ich odosielania.

Zdroj: vosveteit.sk

V tomto nástroji ale viete vykonať aj samostatnú kontrolu, ktorá sa zameria na možné chyby pripojenia. Zapnúť ju viete kliknutím na tlačidlo Kontrola, ktoré sa nachádza vnútri tachometra. Následne prebehne kontrola siete (pri dátovom balíčku to má za dôsledok mierne zvýšenú spotrebu dát oproti normálu), pričom vám systém vypíše jej výsledok.

wi-fi kontrola siete
Zdroj: vosveteit.sk

Za nás ide rozhodne o užitočný nástroj, ktorý vie pomôcť pri detegovaní problému bezdrôtového pripojenia. Vy tak za pár sekúnd viete otestovať jednu z možných príčin zlého pripojenia. Pevne preto veríme, že aj vám tento nástroj pomôže s nápravou bezdrôtového pripojenia.

Mohlo by vás tiež zaujímať