Rolovateľný displej - telefón, bol predstavený len v januári tohto roku. Do výroby sa napokon nedostane. Zdroj: LetsGoDigital
Rolovateľný displej - telefón, bol predstavený len v januári tohto roku. Do výroby sa napokon nedostane. Zdroj: LetsGoDigital

Za hranicou nemožného? Patent odkrýva ďalší nápad Xiaomi, ktorý má ambíciu zmeniť trh so smartfónmi

Xiaomi je majstrom zvláštnych patentov, to sa musí uznať. Nielen rôzne koncepty kamier ale i displeje, ktoré sú často až za hranicami reálneho spracovania. Len si spomeňme na dizajn modelu Mi MIX Alpha, či novinku Mi MIX Fold, oba priniesli netradičné spracovanie, ktoré sa len tak nevidí. No a teraz sa pripravte na nový rolovateľný displej! Ako však funguje? Pozrite sa na prvé náčrty, ktoré priniesol portál Gizmochina.com.

Rolovateľný displej

Keď sa prvýkrát pozrieme na dizajn smartfónu, čo vám pripomína? Presne tak, prenosný reproduktor. Koniec koncov na vrchnej strane i jeden taký nájdeme a na bočnej strane sa nachádza kamera. Displej je flexibilný a dá sa zrolovať, aby sme získali jeden väčší prenosný valec. Má však tento koncept i nejaké využitie? Pozrite sa sami.

Rolovateľný displej
Zdroj: Gizmochina.com

Koncept bol prvýkrát zachytený už v marci, oficiálne potvrdený však je až od dnešného dňa. Nesie číslo CN306531897S a podľa všetkého by sa mal dať bezpečne uložiť do tela „smartfónu“, ktorý ho bezpečne skryje, a tak zabráni jeho poškriabaniu či mechanickému poškodeniu. Či je však displej dostatočne odolný voči jeho poškodeniu pri rolovaní je stále otázkou.

Rolovateľný displej
Zdroj: Gizmochina.com

Je niečo také vôbec reálne?

Či Xiaomi plánuje smartfón podľa tohto patentu predstaviť, alebo ide len o pretekanie sa s ostatnými spoločnosťami zatiaľ nie je známe. Osobne si však nevieme predstaviť takýto smartfón využívaný v reálnom živote, kto však vie, možno sa pozeráme na koncept budúceho štandardu smartfónov.

Radi by sme podotkli, že podobný koncept len nedávno predstavila ďalšia čínska spoločnosť, ktorou je Oppo so svojím Oppo X 2021. Taktiež šlo o rolovateľný displej, fungoval však na inom princípe. Zatiaľ však nejde nič povedať s istotou a je tu šanca, že Xiaomi takýto smartfón reálne vydá.

Kúpili by ste si takýto netradičný smartfón? Alebo je toto pre vás už priveľa? Podeľte sa s nami v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať