Automatické spustenie aplikácii vypnite tam kde sa dá. Dokážete tak zrýchliť chod vášho zariadenia.
Zdroj: XMOBILE.sk

Štartuje vaše Xiaomi veľmi pomaly? Ukážeme vám, ako zrýchliť chod vášho zariadenia

Poradíme vám, ako zrýchliť chod vášho zariadenia a to len jednoduchými úpravami v nastaveniach vašich telefónov. Zvládne to každý.

Určite v tom nie ste sami. S problémom pomalého mobilného telefónu sa stretáva každý z užívateľov. Problémy sú obzvlášť badateľné po spustení telefónu, kedy sa štartujú všetky možné funkcie a aplikácie. Vaše zariadenie je zahltené úlohami, ktoré musí splniť. Možno vás prekvapí, že veľa z nich je zbytočných.

Množstvo aplikácií, ktoré ste si v priebehu používania vášho telefónu nainštalovali, sa zapínajú so štartom vášho telefónu. Spýtajte sa sami seba, na čo vám je spustená aplikácia z obchodného reťazca s vašou zákazníckou kartou alebo prehrávač hudby, keď ich nepoužívate? Takýchto aplikácii môžu byť desiatky. Tie potom zbytočne spomaľujú vaše zariadenie a berú vám energiu z vašej batérie.

Na to, aby ste vyriešili túto situáciu, nemusíte byť programátorom. Elegantné riešenie ponúka samotná nadstavba operačného systému Android MIUI, ktorú máte vo vašom Xiaomi, Redmi alebo POCO telefóne.

Jednoduchý trik ako zrýchliť chod vášho zariadenia

Na to, aby ste vypli autoštart množstva aplikácii vo vašom zariadením si potrebujete otvoriť Nastavenia a v nich nájsť položku Aplikácie. V tomto okne zvoľte položku Oprávnenia a v nasledujúcom výbere kliknite na Automatické spustenie. Dostanete sa do zoznamu aplikácii. V ňom uvidíte, ktoré z nich automticky štartujú pri spustení vášho telefónu, ktoré sa nezapínajú a aj ktoré aktuálne bežia.

Naučíme vás jendoduchý trik, ako zrýchliť chod vášho zariadenia.
Naučíme vás jendoduchý trik, ako zrýchliť chod vášho zariadenia. Zdroj: XMOBILE.sk

Využite aj tri bodky v pravej hornej časti obrazovky. Po roztvorení tohto menu sa vám naskytne možnosť ukázať aj systémové aplikácie, ktoré sa spúšťajú so štartom vášho zariadenia. Ak ste sa v tomto menu ešte nevŕtali, tak zistíte, že medzi nimi je napríklad aj fotoaparát? Na čo sa fotoaparát spúšťa so systémom? Nevieme.

Stručne povedané, vďaka týmto úpravam nastavení spustíte vaše zariadenie výrazne rýchlejšie, budete pri spustení badať menej lagov a zadrhnutí. Váš systém sa spustí s menej zahltenou RAM, MIUI pôjde rýchlejšie a bude sa šetriť aj energia vo vašej baterke. Aj takto môžete zrýchliť chod vášho zariadenia.

Viac tipov, trikov a hackov nájdete v sekcii Návody.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať