MIUINávody

Zapnite si experimentálne funkcie v kamere vášho Xiaomi smartfónu. Pozrite sa, ako na to

Nadstavba MIUI vo všeobecnosti v sebe schováva niekoľko zaujímavých funkcionalít. Od skrytého servisného menu, až po skryté funkcie kamery smartfónu. Dnes by sme vás chceli upozorniť práve na skryté funkcie kamery, ktoré môžete vyvolať prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov.

Zapnite si experimentálne funkcie v MIUI kamere

Zapnutie funkcie je vcelku jednoduché. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je aplikácie Files by Google. Ide o správcu úložného priestoru (pozn. redakcie: cez iných alternatívnych správcov sa nám nepodarilo funkciu aktivovať). Aplikácia je dostupnou v obchode Google Play a stiahnuť ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

Files von Google
Files von Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Aktivovanie experimetálnych funkcií následne môžete urobiť pomocou vytvorenia súboru „lab_options_visible“. Urobiť tak môžete pomocou cesty – Primary Storage > DCIM > Kamera, kde vytvorte spomínaný súbor pomocou možnosti vytvorenia nového priečinku. Viď obrázok nižšie.

Následne si otvorte aplikáciu Kamera. Otvorte si nastavenia a zroľujte ponuku možností dole. Mala by vám tam pribudnúť experimentálna ponuka nastavení, tak ako môžete vidieť na druhom obrázku (pozn. redakcie: na prvom obrázku môžete vidieť pôvodné nastavenia bez ponuky experimentálnych funkcií).

V prípade ak ponuku nevidíte, tak musíte reštartovať aplikáciu. Urobiť tak môžete, že ju vypnete a následne si otvoríte multitasking, kde zavriete všetky aplikácie. Pri ďalšom otvorení by ste funkcie vyššie už mali vidieť.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close