MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Surge P1 – eso v rukáve Xiaomi, ktoré má zmeniť svet nabíjania smartfónov!

Xiaomi po dlhých 18 mesiacoch prichádza s novinkou v oblasti nabíjania. Procesor Surge P1 má podporovať super rýchle 120W nabíjanie!

Tretia generácia procesorov z dielne Xiaomi má priniesť neuveriteľné novinky v oblasti nabíjania smartfónov. Nasledovník procesorov Surge S1 a Surge C1 je už tretí procesor, ktorý je vyrobený priamo týmto čínskym výrobcom. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Čínsky gigant posledných 18 mesiacov tvrdo pracoval na vývine tohto nového procesora. Ten by mal priniesť až 120W ultrarýchle nabíjanie. Čo je ale nutné podotknúť, je fakt, že by to mal zvládať bez prehrievanie či nadmerného opotrebenia batérie. Xiaomi na tento výskum malo použiť cez 100 miliónov juanov (13,8 milióna €).

surge p1
Zdroj: weibo.com

Prvým smartfónom so Surge P1 bude Xiaomi 12 Pro

Xiaomi taktiež tvrdí, že spomínaný čip je schopný nabiť spomínaný Xiaomi 12 Pro z nuly na sto za 15 minút. Teplota pritom nemala presiahnuť 37 stupňov Celzia, je ale nutné podotknúť, že bez žiadneho obalu, ktorý by na teplote určite niečo pridal.

Okrem neuveriteľne rýchleho 100W nabíjania zariadenie ponúka 50W bezdrôtové nabíjanie, či 10W reverzné bezdrôtové nabíjanie pre slúchadlá či iné smartfóny.

Zle si ale nepočína ani verzia smartfónu s procesorom z dielne Qualcommu. Snapdragon 8 Gen 1 si drží teploty pod hranicou 43 stupňov Celzia. A to aj v prípade dlhodobého hrania hier.

snapdragon 8
Zdroj: Youtube (Tech World Walt Plus)

Zo súčasných modelov z dielne Xiaomi podporuje 120W nabíjanie už len Xiaomi 11T Pro a Xiaomi MIX 4. Obe tieto zariadenia sú, bohužiaľ, dostupné iba na čínskom trhu. Tieto zariadenia ale preukázali neuveriteľnú výdrž na batériu ako aj super rýchle nabíjanie.

Xiaomi ale aj napriek tomu investovalo do vlastného vývoja, ktorý má pomôcť hlavne s vyššími teplotami, ale aj s hrúbkou zariadenia. Xiaomi 11T Pro a ani Xiaomi MIX 4 totiž nie sú známe práve vďaka najtenšiemu dizajnu.

V sumáre by mala byť najnovšia technológia nabíjania z dielne Xiaomi až 7-násobne efektívnejšia než doteraz klasická forma nabíjania. Obávať by sme sa taktiež nemali ani niečoho nezvyčajného. Daná technológia mala prejsť viac než 2 500 testami predtým, než opustila fabriku. Uvidíme, kedy sa technológia dostane aj k nám do Európy.

Mohlo by vás tiež zaujímať