Xiaomi Mi 11
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Xiaomi Mi 11: Bude tento smartfón predstavený ešte v tomto roku? Známy leaker informácií hovorí, že áno

Xiaomi by malo čoskoro predstaviť svoju novú vlajkovú loď. Xiaomi Mi 11 by mala byť osadená najnovším procesorom Snapdragon.

Zatiaľ čo nový Snapdragon 875 predstaví spoločnosť Qualcomm už 1. Decembra, tak Xiaomi nezaháľala a dôsledne si plnila všetky domáce úlohy. Znova sa totiž šíria povesti o blížiacom sa uvedení vlajkovej lode čínskeho výrobcu elektroniky Xiaomi – Mi 11.

Informáciu opäť prináša Digital Chat Station. Pozornému čitateľovi neušlo, že správy od tohto technologického influencera sa väčšinou zakladajú na pravde a takmer vždy trafí všetky predikcie. Podľa neho príde Xiaomi Mi 11 na trh skôr ako sa čakalo. Tento telefón, ktorý by mal byť osadený najnovším procesorom od Qualcommu by mal byť oznámený ešte tento rok – v decembri.

Revolučný fotoaparát

Čo všetko zatiaľ o prichádzajúcej vlajkovej lodi vieme? Xiaomi Mi 11 príde nie len s výnimočným hlavným fotoaparátom, ale prinesie aj nevídanú kvalitu pre širokouhlé zábery. O tie sa postará šošovka so senzorom, ktorý zachytí snímky až v 48MP. Viac si môžete prečítať v našom minulom článku. Tento fotoaparát bude mať navyše pokročilý stabilizačný systém, aby boli vaše fotky čo najostrejšie a to aj v prípadoch, keď fotíte napríklad počas jazdy na bicykli, chôdze alebo v situáciach, kedy sa nemôžete dokonale zastabilizovať.

Na stránkach YouTube kanálu TechDroider Clips sa objavilo video telefónu Xiaomi Mi 11, novej vlajkovej lodi, ktorej by sme sa mohli dočkať začiatkom roku 2021. Nepochybne, cieľom tohto telefónu, je stať sa najrevolučnejším smartfónom na trhu a to vďaka vyžívaniu najnovších technologických noviniek. Vo videu je zatiaľ zobrazený len koncept telefónu, ale aj ten vyzerá „svalnato“.

Obrazovka po celom tele

Najviditeľnejším a jedným z najzaujímavejších faktov je, že Xiaomi Mi 11 bude konečne telefón, ktorý bude z jednej strany celý pokrytý obrazovkou. Žiadne rámčeky, žiadne výrezy na selfie kamery. Samozrejme, selfie kamera je pre mnoho ľudí dôležitá a preto ju Xiaomi vo svojom modely nemôže vynechať. Nebude sa vysúvať zo žiadnej strany, ale bude skrytá, áno, skrytá pod obrazovkou. Viac o video koncepte Xiaomi Mi 11 sa dočítate v nedávnom článku.

Aj keď stále neexistuje oficiálne potvrdenie, zdá sa, že zariadenie by mohlo na trh naozaj prísť čoskoro. Kto vie? Možno spoločnosti Qualcomm a Xiaomi opäť uzavreli dohodu s cieľom uskutočniť exkluzívny debut modelu Snapdragon 875.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať