Xiaomi Mi Band 4
Zdroj: YouTube (Beebom)

Nemáte v chytrých hodinkách, či náramku podporu NFC? Xiaomi prichádza s jednoduchým, ale efektívnym riešením!

Spoločnosť Xiaomi nám už mnohokrát ukázala, že je technologickým lídrom. Môžeme si napríklad spomenúť na nabíjanie zariadení vzduchom, či zvyšovanie výkonu rýchleho nabíjania, kde konkurencia stále doháňa spoločnosť.

Jednou z technológií, ktorá je čoraz žiadanejšou, je podpora NFC. Týka sa to najmä chytrých hodiniek, či náramkov. Ide o technológiu, ktorá je využívanou najmä za účelom bezkontaktných platieb. Jej využitie je však omnoho širšie. Xiaomi sa pozrelo na tento problém inými očami a najnovšie prináša riešenie, ktoré je až šialene jednoduché.

NFC v každých chytrých hodinkách je na dosah

Ako sa podarilo Xiaomi vyriešiť absenciu NFC technológie v chytrých hodinkách, či fitness náramkoch? Riešenie spoločnosti je tak jednoduché, že nám nezostáva nič iné, len sa čudovať, ako je možné že s týmto riešením ešte nikto doposiaľ neprišiel.

Riešenie je skutočne jednoduché. Ako informuje Manu Kumar Jain, riaditeľ indickej pobočky spoločnosti, odpoveďou na absenciu tejto technológie je špeciálne upravený náramok hodiniek. Vďaka tomuto nápadu nie je nutné vymieňať naše zariadenia, ak jediná funkcia, ktorá nám chýba, je podpora NFC.  Postačí nám vymeniť len samotný náramok, v ktorom bude táto technológia implementovaná. Spoločnosť túto technológiu ukázala počas udalosti Global Fintech Festival.

„S nadšením oznamujem, že čoskoro dostaneme remienky Xiaomi NFC Mi Pay do Indie. 😍 V súčasnej dobe pracujeme s NPCI, @RuPay_npci, RBL & Zeta, aby sa to stalo veľmi skoro.“ píše Manu Kumar Jain.

Čo hovoríte na riešenie spoločnosti Xiaomi? My ho určite uvítame! V závere však  musíme dodať, že aktuálne o tejto technológii nemáme dostupné žiadne ďalšie informácie s výnimkou toho, že spoločnosť plánuje túto technológiu priniesť k životu v priebehu najbližšej doby a to naprieč Indiou. Pevne však veríme, že technológia bude skôr, či neskôr dostupnou aj na globálnom trhu vrátane nášho regiónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.