Xiaomi technologia bezdrotoveho nabijania
Zdroj: Xiaomi (Xiaomi)

Xiaomi predstavilo bezdrôtovú nabíjačku s výkonom 80W. Dokáže až šialene rýchlo nabiť batériu smartfónu

Xiaomi nastavuje nový štandard, ktorý bude ťažko prekonať

Xiaomi opäť získava pozornosť médií. Tentokrát dôvodom však nie je žiaden nový telefón, ale bezdrôtová nabíjačka s prívlastkom „najvýkonnejšia“. Spoločnosť totiž predstavila bezdrôtovú nabíjačku s výkonom 80W. V praxi to znamená, že batériu zariadenia s kapacitou 4 000 mAh je schopná nabiť za 19 minút. Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Nový štandard bezdrôtového nabíjania

„80W Mi Wireless Charging Technology je schopná nabiť batériu s kapacitou 4 000 mAh na 10% za 1 minútu, 50% za 8 minút a 100% iba za 19 minút. Pre porovnanie, 30W Mi Wireless Charging Technology od roku 2019 bola schopná nabiť podobnú batériu na 50% za približne 25 minút a 100% za 69 minút.

Xiaomi očakáva, že uvedením tejto technológie na trh, nastaví nový štandard, a to nie len v oblasti bezdrôtového nabíjania, ale aj nabíjania ako celku.

Len pre pripomenutie, Xiaomi ešte v marci tohto roka predstavilo bezdrôtovú rýchlo nabíjačku s výkonom 40W, v auguste s výkonom 50W a najnovšie s 80W. Vo všetkých troch prípadoch išlo o prekonanie maximálnych výkonov.

Zároveň však treba dodať, že aby používatelia vedeli benefitovať z tejto technológie, tak aj ich zariadenie bude musieť podporovať tento štandard. Súčasná vlajková loď spoločnosti, Xiaomi Mi 10 Ultra, hoci podporuje technológiu rýchlo nabíjania, tak aj napriek tomu túto novo predstavenú bezdrôtovú nabíjačku nebude môcť využívať na 100%. Dôvodom je, že v prípade bezdrôtového nabíjania, Mi 10 Ultra podporuje „len“ 50W.

Mohlo by vás tiež zaujímať