Xiaomi Mi Air technolgia_bezdrotove nabijanie do niekolkych metrov
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavilo technológiu Mi Air Charge. Ponúka bezdrôtové nabíjanie do vzdialenosti niekoľkých metrov

Xiaomi predstavilo technológiu Mi Air Charge, ktorá mení spôsob nabíjania elektroniky

Xiaomi patrí vo svete smartfónov medzi popredných lídrov, ktorí posúvajú mobilný priemysel míľovými krokmi dopredu. Spoločnosť sa vo všeobecnosti spolu s Oppo, pokladá za lídra v oblasti rýchleho nebíjania. Túto svoju pozíciu opäť potvrdzuje. Xiaomi predstavilo technológiu Mi Air Charge, ktorá mení spôsob nabíjania elektroniky.

Technológia ako z budúcnosti, Mi Air Charge

Súčasná technológia bezdrôtového nabíjania, hoci je dnes žiadanou, tak aj napriek tomu nie je dokonalou. Najväčší hendikep je, že zariadenie musí byť v tesnej blízkosti nabíjacej podložky. To však mení Mi Air Charge. Ako už z názvu plynie, tak nová technológia ponúka bezdrôtové nabíjanie pomocou vzduchu s dosahom niekoľko metrov. Konkrétne hovoríme o vzdialenosti do 5 metrov. Druhým dychom treba však dodať, že elektroniku je možné nabíjať „len“ pri výkone 5W. Ale aj napriek tomu, ide o prelomovú technológiu, ktorá plynúcim časom bezpochyby ponúkne aj silnejší výkon.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že jadro technológie spočíva v polohovaní a v prenose energie prostredníctvom vzduchu. Konkrétne hovorí o tom, že vyvinula zariadenie so špeciálnou zabudovanou päť fázovou interferenčnou anténou, ktorá celkovo obsahuje 144 menších antén. Pomocou tejto špeciálne vyvinutej antény je zariadenie schopné presne určiť polohu zariadenia a pomocou milimetrových vĺn a tvarovania lúčov, je zariadenie schopné posielať energiu.

Pokiaľ ide o smartfón, spoločnosť Xiaomi vyvinula miniaturizované anténne pole so zabudovanou „majáčkovou anténou“ a „prijímacím anténnym poľom“. Majáková anténa vysiela informácie o polohe s nízkou spotrebou energie. Prijímacia anténna sústava zložená zo 14 antén prevádza signál milimetrových vĺn vysielaný nabíjacou stanicou na elektrickú energiu cez obvod usmerňovača.

Xiaomi v závere publikovanej správy dodáva, že jej vízia využitia tejto technológie do budúcnosti spočíva v nahradení „káblovej elektroniky“, za elektroniku s podporou tejto technológie. Podľa spoločnosti by sa tak v priebehu nasledujúcich rokov, mohli stať domácnosti doslova bezdrôtovými.

Mohlo by vás tiež zaujímať