Xiaomi patent kamerovy modul so zrkadlom_1
Zdroj: letsgodigital.org

Patent Xiaomi odhaľuje unikátne riešenie kamery, ktorá by „zjednotila“ kvalitu selfie fotoaparátu a toho hlavného

„konečne nie je predný fotoaparát menej kvalitný ako hlavný fotoaparát“

Nie tak dávno sme mohli vidieť širokú škálu skladateľných smartfónov, ktoré si dalo Xiaomi patentovať. Rovnako obehla technologický svet správa, že spoločnosť plánuje uviesť na trh v priebehu tohto roka celkovo 3 modely skladateľných smartfónov.

Najnovšie sa objavil ďalší patent s jedinečným vyskakovacím modulom fotoaparátu, ktorý čiastočne súvisí so skladateľnými zariadeniami.

Vyskakovacia kamera s reflexným zrkadlom

V minulosti sme mohli vidieť viacero patentov, či myšlienkových pochodov spoločnosti súvisiacich s kamerovými modulmi. Tento však prináša ďalšie možné a zaujímavé riešenie. USPTO (Americký úrad pre ochranné známky) a WIPO (Svetový úrad pre duševné vlastníctvo) najnovšie zverejnili patent podaný spoločnosťou Beijing Xiaomi Mobile Software. Stalo sa tak len niekoľko dní dozadu.

„konečne nie je predný fotoaparát menej kvalitný ako hlavný fotoaparát“

Tento patent sa líši od ostatných, lebo výsuvný kamerové moduly smerujú nahor, a nie do strán. Dôvodom je, že za účelom snímania objektov používa nastaviteľné reflexné zrkadlo, ktorým je možné meniť smer snímania obrazu.

Xiaomi patent kamerovy modul so zrkadlom_2
Zdroj: letsgodigital.org

Výhoda tohto nového riešenia spočíva v tom, že kamerový modul je možné využiť, ako za účelom snímania klasických fotografií, tak aj selfie snímok.

Či a kedy spoločnosť Xiaomi využije príležitosť integrovať tento špeciálny vyskakovací kamerový systém do jedného zo svojich modelov telefónov, zostáva neznáme. Druhým dychom však treba dodať, že v súčasnosti s veľkou pravdepodobnosťou toto technické riešenie neuvidíme nejakú dobu ešte v praxi. Dôvodom je, že Xiaomi plánuje v dohľadnej dobe predstaviť prvé kamerové snímače umiestnené pod displejom smartfónu. Na druhej strane, tento patent môže byť predzvesťou novej technológie, ktorá by mohla byť prítomnou v priebehu nasledujúcich rokov. Využitá by mohla byť hlavne v prípade skladateľných zariadení.

Zdroj: letsgodigital.org

Mohlo by vás tiež zaujímať