Bude už v každom telefóne skrytá selfie kamera?
Zdroj: XMOBILE.sk

Displej nenarušený kamerou a kvalitné selfies: Takto vyzerá nový patent od Xiaomi!

Xiaomi sa v poslednej dobe venuje rôznym patentom vo zvýšenej miere. Príkladom je i rolovateľný displej, ktorý by priniesol úplne iné smartfóny, na aké sme zvyknutí. Dnes sa však pozrieme na rotovaciu a zaroveň vysúvaciu kameru, ktorá šetrí miesto v displeji a nenarúša ho. Zároveň však garantuje kvalitnejšie selfie snímky, ktoré by boli zachytené hlavnou kamerou a selfie priestrel či notch by sa úplne vypustil. Portál Xiaomiadictos.com prináša prvú vizualizáciu tohto patentu, plánuje Xiaomi vydať niečo takéto?

Čistý displej bez narušenia

Len pár rokov dozadu sme sa presunuli z celého panela pre selfie kameru na menšie notche, ktoré sa neskôr zmenili na priestrely v displeji. Ani tieto však nie sú úplne uspokojivé, pretože predsalen narúšajú celistvosť displeja. S príchodom smartfónov z radu Redmi K20, resp. Mi 9T Xiaomi experimentovalo s vysúvacou selfie kamerou, na ktorú nakoniec zanevrelo. Teraz sa však zrejme po boku selfie kamery pod displejom pracuje na úplne inej novinke.

Rotovacia kamera funguje na princípe vysúvania sa z tela smartfónu, pre zachytenie snímok hlavnou kamerou sa však výsuvná časť otočí, a tak zachytáva všetko len jeden kamerový modul. Ten je počas jeho nečinnosti skrytý v tele smartfónu. Tým nám prináša nielen displej bez akéhokoľvek narušenia, ale i zadnú stranu smartfónu bez často nevkusných kamier.

Nájde tomu Xiaomi využitie?

Mnohé konkurenčné spoločnosti začínajú s nevkusnými notchmi bojovať a trendom je čo najväčšia plocha displeja na tele smartfónu. Xiaomi je jednou s mála spoločností, ktorá sa nebojí priniesť i keď šialenú inováciu do svojich smartfónov. Patentovanie takéhoto typu displeja, resp. kamery by mohlo znamenať príchod smartfónu z prémiových línií práve s takýmto revolučným dizajnom, čomu by sme sa určite potešili.

Na záver treba podotknúť, že podobné technológie už boli využité i u iných spoločností, keď len pred pár dňami Asus predstavil svoj Zenfone 8 Flip a na takmer totožnom princípe funguje už juhokórejský Samsung so svojím Galaxy A80. Nejde teda o nič nereálne a sme si istí, že tento koncept neostane len zapadnutý prachom.

Uvítali by ste takúto zmenu v smartfónoch, alebo vám priestrel pre kameru vôbec neprekáža? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať