Fotografovanie s telefónom Xiaomi.
Zdroj: Unsplash.com/Jason Blackeye

Xiaomi pridáva nové filtre pre aplikáciu fotoaparátu. Ideálne pre kreatívne portréty

Vo vašich zariadení môžete postupne nájsť šesť rozličných filtrov, ideálnych pre portrétnu fotografiu. Ale samozrejme aj iné štýly.

Xiaomi Mi 10 Ultra má tretí najlepší fotoaparát medzi mobilnými telefónmi. Aspoň podľa benchmarkovej stránky DxOmark. Avšak nie každému zariadeniu z dielne Xiaomi sa dostalo tak kvalitného fotoaparátu. 

To čo sa ale dostáva ku každému, sú nové funkcie aplikácie na fotografovanie. Vďaka nim môžete spraviť vaše snímky jedinečné a vizuálne atraktívne. A ak vám je stále ľúto, že nenosíte vo vrecku Mi 10 Ultra, inšpirujte sa známym výrokom fotografa so slovenskými koreňmi Joe Klamara. Najlepší fotoaparát je ten, ktorý máte pri sebe vo chvíli, keď ho potrebujete.

Posuňte vašu kreatívu ďalej

Čínsky elektronický gigant rozhodne nespí na vavrínoch a snaží sa neustále priniesť vylepšenia svojich vlastných aplikácií. Cieľ je jasný. Ideálny stav pre Xiaomi a aj užívateľov bude, ak budú mať vo svojich zariadeniach len natívne a vyladené aplikácie a nebudú potrebovať žiadne od tretích strán.

A aj preto prichádzajú do našich zariadení nové filtre, ktoré vieme aplikovať v reálnom čase a ktoré umožňujú snímať vizuálne atraktívne fotografie aj cez malý objektív mobilného telefónu.

S príchodom novej vlajkovej lode sa dostávajú nové filtre aj do ďalších zariadení. Vo vašich zariadení môžete postupne nájsť šesť rozličných filtrov, ideálnych pre portrétnu fotografiu. Samozrejme, využijete ju aj pri iných fotografických štýloch. Aj keď podľa Xiaomi je účelom všetkých šiestich filtrov zvýraznenie fotografovaného objektu, najmä ľudského tela a jeho odlíšenie od pozadia.

Medzi novými filtrami nájdeme efekt Blind, efekt Misty Window, potom nájdeme efekt kresby a akvarelu, ďalší berie inšpiráciu z populárnej aplikácie TikTok a posledným je takzvaný Fail efekt, ktorý rozmaže celé pozadie.

V súčasnosti sú nové filtre k dispozícii iba pre Xiaomi Mi 11 vo verzii ROM China, ale spoločnosti Xiaomi oznámila, že nové funkcie budú čoskoro vydané pre väčšinu zariadení značky.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať