Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Ako môžete zistiť v akom stave je batéria vášho Xiaomi smartfónu? Použite k tomu tento jednoduchý trik!

Pozrite sa, ako môžete zistiť, v akom stave je batéria vášho smartfónu. Tento kód môžete využiť vo vašom Xiaomi, Redmi aj Poco telefóne.

V prípade, že svoj smartfón využívate už niekoľko mesiacov či dokonca rokov, tak ste mohli naraziť na to, že už nevydrží na jedno nabitie dostatočne dlho. Znížená kapacita batérie sa dokáže prejaviť v závislosti od niekoľkých faktorov, ako sú najmä nabíjacie cykly či celková kondícia batérie. Ako však môžete túto degradáciu odhaliť aj vo vašom zariadení a kedy je ten správny čas pre výmenu batérie? V prípade, že vlastníte smartfón od Xiaomi, pomôže vám k tomu jednoduchý trik, ktorý vám to prezradí už v priebehu niekoľkých sekúnd. Tip na tento trik nám priniesol portál mundoxiaomi.com a my sa teraz oň podelíme aj s vami.

Ako dlho vydrží batéria vášho Xiaomi smartfónu?

Keď sa rozprávame o celkovej výdrži batérie a jej kondícii, nemôžeme zabudnúť na nabíjacie cykly. Práve nabíjacie cykly vplývajú na to, že naša batéria nevydrží na jedno nabitie toľko, ako keby bola nová. Jeden nabíjací cyklus znamená nabitie smartfónu z 0% na 100%. Ak teda nabijeme naše zariadenie len na 50%, minieme si 1/2 nabíjacieho cyklu. Tento univerzálny ukazovateľ kondície batérie využívajú výrobcovia smartfónov, aby poukázali na to, koľkokrát sme zariadenie nabili, pričom každá batéria môže mať iné limity.

210W adaptér pre rýchle nabíjanie je pripravený

Napríklad taký Xiaomi 12 Pro by podľa výrobcu mal zvládnuť až 800 nabíjacích cyklov, kým sa degraduje na 80% pôvodnej kapacity. A práve pri tejto úrovni by sme mali zvážiť výmenu batérie. Pri 80% pôvodnej kapacity batérie totiž môžeme evidovať výrazné zníženie výdrže batérie. Zvyčajne sa na takúto úroveň dostaneme po dvoch rokoch používania jedného smartfónu. No ak si nie ste istí, v akej kondícii je batéria vášho Xiaomi, môžete si to overiť jednoduchým trikom.

Skontrolujte si stav vašej batérie jednoduchým trikom

Ako sme už spomenuli, k zisteniu stavu vašej batérie vám postačí pár sekúnd voľného času a jeden kód. Ten zadáte do aplikácie Telefón, teda na rovnaké miesto, ako keby ste išli vytáčať číslo. Kód je *#*#6485#*#* a ukáže vám viaceré štatistiky ohľadom stavu vašej batérie. Podstatné informácie pre vás sú ale pri označení MB_06, ktoré značí v akom celkovom stave je batéria vášho Xiaomi. Ak je pri tejto štatistike uvedené Good, tak máte batériu v dobrom stave.

MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Všímať by ste si mali ale aj štatistiku MF_02, ktorá vás informuje o cykloch batérie. Nie každému používateľovi sa však musí táto štatistika ukázať, takže ak ju nemáte k dispozícii, musí vám postačiť slovná informácia o stave batérie. Celkovo by však váš smartfón mal vydržať v priemere až 500 nabíjacích cyklov. Ak má však nad 500 cyklov, mali by ste zrejme premýšľať nad výmenou batérie či kúpou nového Xiaomi.

V akom stave je batéria vášho smartfónu? Ste spokojní s jeho výdržou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.