Xiaomi Mi Air technolgia_bezdrotove nabijanie do niekolkych metrov
Zdroj: Xiaomi

Ktoré Xiaomi smartfóny podporujú bezdrôtové nabíjanie? Pozrite sa na ich zoznam!

Bezdrôtové nabíjanie je dnes už takmer štandardom drahších smartfónov i keď kedysi tomu tak nebolo. Čoraz viac ľudí volá po takomto spôsobe nabíjania, keďže je pohodlné a veľmi praktické. Ktoré smartfóny však nabíjanie bez potreby nabíjacieho kábla podporujú? Pozrite sa na zoznam smartfónov z repertoára Xiaomi, ktoré určite stoja za zváženie!

Desiatka zariadení

I keď bezdrôtové nabíjanie je výsadou najmä novších zariadení, Xiaomi túto funkciu zaradilo už pár rokov dozadu a z pohodlného nabíjania sa tešia i niekoľkoročné modely. Od hlavnej línie Mi, cez skladateľný Fold až po staršie smartfóny Mi MIX. Tu je zoznam zariadení, ktoré túto funkciu podporujú.

Xiaomi a bezdrôtové nabíjanie

Prvým modelom s bezdrôtovým nabíjaním u Xiaomi bol obľúbený keramický Mi MIX 2S. Tejto tradície sa držal i jeho nástupca a nakoniec i prvý 5G smartfón od Xiaomi, Mi MIX 3 5G. Tie však prišli vo veľmi nízkych hodnotách a prvé bezdrôtové nabíjanie u Xiaomi malo len 7,5W, čo bolo skôr doplnkom, ako užitočnou funkciou.

Ďalším významným míľnikom spoločnosti bol však príchod modelov Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra, ktoré priniesli rekordné 67W bezdrôtové nabíjanie. Štandardom je dnes však 30W či 50W nabíjanie, ktoré nájdeme najmä v dostupnejších smartfónoch. Technológie teda idú vpred míľovými krokmi, na zozname však zatiaľ nemôžeme nájsť lacnejšie zariadenia z radov Redmi či Poco.

To by sa však v blízkej budúcnosti mohlo zmeniť, keďže práve Xiaomi je priekopníkom v oblasti prémiových funkcií u dostupnejších modelov. Teraz však môžeme len snívať o takejto technológii, ak neplánujeme investovať do drahších zariadení.

Bolo by pre vás takéto nabíjanie užitočným doplnkom či skôr nepotrebnou funkciou? A aké nabíjanie podporuje váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch a nezabudnite nás sledovať pre ďalšie novinky to sveta Xiaomi!

via Xiaomiadictos.com

Mohlo by vás tiež zaujímať