SPRAVODAJSTVOTechnológie

Ktoré Xiaomi smartfóny podporujú bezdrôtové nabíjanie? Pozrite sa na ich zoznam!

Bezdrôtové nabíjanie sa pomaly dostáva do smartfónov ako štandardná funkcia, ktoré Xiaomi smartfóny ho však podporujú? Pozrite sa na zoznam!

Bezdrôtové nabíjanie je dnes už takmer štandardom drahších smartfónov i keď kedysi tomu tak nebolo. Čoraz viac ľudí volá po takomto spôsobe nabíjania, keďže je pohodlné a veľmi praktické. Ktoré smartfóny však nabíjanie bez potreby nabíjacieho kábla podporujú? Pozrite sa na zoznam smartfónov z repertoára Xiaomi, ktoré určite stoja za zváženie!

Desiatka zariadení

I keď bezdrôtové nabíjanie je výsadou najmä novších zariadení, Xiaomi túto funkciu zaradilo už pár rokov dozadu a z pohodlného nabíjania sa tešia i niekoľkoročné modely. Od hlavnej línie Mi, cez skladateľný Fold až po staršie smartfóny Mi MIX. Tu je zoznam zariadení, ktoré túto funkciu podporujú.

Xiaomi a bezdrôtové nabíjanie

Prvým modelom s bezdrôtovým nabíjaním u Xiaomi bol obľúbený keramický Mi MIX 2S. Tejto tradície sa držal i jeho nástupca a nakoniec i prvý 5G smartfón od Xiaomi, Mi MIX 3 5G. Tie však prišli vo veľmi nízkych hodnotách a prvé bezdrôtové nabíjanie u Xiaomi malo len 7,5W, čo bolo skôr doplnkom, ako užitočnou funkciou.

Ďalším významným míľnikom spoločnosti bol však príchod modelov Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra, ktoré priniesli rekordné 67W bezdrôtové nabíjanie. Štandardom je dnes však 30W či 50W nabíjanie, ktoré nájdeme najmä v dostupnejších smartfónoch. Technológie teda idú vpred míľovými krokmi, na zozname však zatiaľ nemôžeme nájsť lacnejšie zariadenia z radov Redmi či Poco.

To by sa však v blízkej budúcnosti mohlo zmeniť, keďže práve Xiaomi je priekopníkom v oblasti prémiových funkcií u dostupnejších modelov. Teraz však môžeme len snívať o takejto technológii, ak neplánujeme investovať do drahších zariadení.

Bolo by pre vás takéto nabíjanie užitočným doplnkom či skôr nepotrebnou funkciou? A aké nabíjanie podporuje váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch a nezabudnite nás sledovať pre ďalšie novinky to sveta Xiaomi!

via Xiaomiadictos.com

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close