Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

210W nabíjanie od Xiaomi nedosahuje výsledky, aké sa prezentovali: Za koľko dokáže nabiť smartfón z 0 na 100%?

Smartfón od Xiaomi s 210W nabíjaním nedokázal dosiahnuť plné nabitie za 9 minút. Bolo to tomu však veľmi blízko, zariadenie sa ani neprehrialo.

Nabíjanie, aké Xiaomi predstavilo v smartfóne Redmi Note 12 Discovery Edition spôsobilo revolúciu na trhu s telefónmi vo všeobecnosti. Aktuálne ide o špičku v nabíjaní telefónov, pričom Xiaomi sa rozhodlo nasadiť 210W nabíjanie prvýkrát práve do lacnejšieho modelu od Redmi. Počas predstavovania čínsky gigant uviedol, že nabitie plnej kapacity batérie, ktorá má v tomto smartfóne 4300mAh, bude trvať len 9 minút. Samozrejme, že tieto údaje boli získané z testov v ideálnych podmienkach. A práve preto nás zaujíma, ako si viedol Redmi Note 12 Discovery Edition v reálnom teste nabíjania. Takéto výsledky nám priniesol portál notebookcheck.net a my vám teraz prezradíme, ako si nový model viedol v reálnych podmienkach pri nabíjaní.

Ako sa viedlo 210W nabíjaniu v praxi?

Každému z vás je určite jasné, že 210W nabíjanie nebude dosahovať maximálneho výkonu počas celého nabíjania. Pri testovaní sa však zistilo, že maximálny výkon nabíjania bol na úrovni 184.85W na dobu asi troch minút. Počas ostatnej doby sa nabíjanie držalo na nižšej úrovni, no aj napriek tomu musíme poznamenať, že nabíjanie sa držalo na oveľa vyššej úrovni ako pri 120W. Počas nabíjania smartfónu sa teplota dostala na maximálnu úroveň 43.3°C, čo je oproti konkurenčným smartfónom ešte nízka hodnota. Napríklad taký iPhone 14 Pro Max dokázal dosiahnuť teplotu 45.8°C, pričom nabíjanie smartfónu bolo len pri 29W.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Prejdime však k rýchlosti nabíjania samotného Redmi Note 12 Discovery Edition. Ako sme už načrtli, nabíjanie 4300mAh batérie netrvalo 9 minút, ako Xiaomi prezentovalo. Smartfón sa však pri teste dokázal nabiť za 10 minút a 10 sekúnd, čo je stále veľmi atraktívna hodnota. V porovnaní so 120W nabíjaním napríklad u Xiaomi 12T, ktorý sa dokázal nabiť za 25 minút ide o značný posun v rýchlosti nabíjania zariadení.

Novinka s rýchlym nabíjaním možno príde aj ku nám

Možno sa pýtate, či novinka s označením Redmi Note 12 Discovery Edition príde aj ku nám. Len nedávno prešiel certifikáciou na globálny trh smartfón s označením Redmi Note 12 Pro+, ktorý by mohol v sebe skrývať aj možnosť pre 210W nabíjanie. Nie je však isté, či pôjde o konkrétne tento smartfón, no rátame s tým, že Xiaomi aj napriek tomu predstaví model s takýmto rýchlym nabíjaním aj pre Európu. Ak by sa teda náhodou neobjavil pod označením Redmi, mohlo by ísť o pripravovaný Xiaomi 13 Ultra z vlajkovej série.

210W adaptér pre rýchle nabíjanie je pripravený
Zdroj: Xiaomiui

V každom prípade však očakávame predstavenie väčších noviniek na našom trhu až začiatkom budúceho roka. Čínske novinky z radu Xiaomi 13 pravdepodobne prídu na prelome novembra a decembra, pričom do Európy zamieria až v roku 2023. Bližšie informácie ohľadom nových modelov by sme sa ale mali dozvedať postupne.

Kúpili by ste si smartfón s 210W nabíjaním? Alebo by ste si vystačili aj s pomalšími hodnotami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať