Xiaomi 12 launch 2
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 12 pre Európu oficiálne: Takto vyzeralo globálne predstavenie vlajkových lodí od Xiaomi!

Xiaomi 12 v Európe získava lákavú cenu a prichádza v troch verziách. Vlajková loď pre rok 2022 so Snapdragonom 8 Gen 1 je konečne tu!

Predstavenie na ktoré sme všetci tak dlho čakali, je konečne za nami. Čínske Xiaomi nám predstavilo ďalšiu generáciu vlajkových lodí, ktoré nás budú sprevádzať ďalší rok ako to najlepšie, čo si pre nás spoločnosť pripravila. Trojica nových smartfónov sa už čoskoro objaví aj na našich predajných pultoch spolu s ďalšími produktami, ktoré nám dnes Xiaomi prinieslo. Ste zvedavý, čo ponúkajú globálne verzie modelov z radu Xiaomi 12 a akú cenu si nakoniec vyslúžili? Ste tak na správnom mieste, pretože si práve rozoberieme, čo nám vlajková séria nových modelov priniesla!

Xiaomi 12 – vlajková loď s kompaktnými rozmermi

Základný model poháňaný čipsetom Snapdragon 8 Gen 1  so sebou prináša kompaktné telo s rozmermi 152.7 x 69.9 x 8.2 mm. Tento model sa nám pokojne zmestí do jednej ruky, na čo spoločnosť vsádza. Xiaomi 12 je dokonalý pre ľudí, ktorí obľubujú menšie smartfóny a mnoho výkonu v malom tele. Toto telo tvorí tiež 6.28″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, 6.8 biliónom farieb a jemnosťou 419ppi. Nechýba ani podpora Dolby Vision či HDR 10+.

Prednosťou Xiaomi 12 je i kamera, ktorá prichádza v zložení 50+13+5mpx pre hlavný, ultraširoký a telefoto makro snímač. Pre skvelé denné aj nočné snímky tu je dobre vyvinutá AI, vďaka ktorej sú snímky vo skvelej kvalite i za horších svetelných podmienok. Pre doplnenie, selfie kamera má 32mpx. Bonusom smartfónu sú duálne reproduktory od Harman Kardon s podporou Dolby Atmos či podpora najnovšej Wi-FI 6E.

Xiaomi 12 event
Zdroj: Xiaomi

Ďalej sa sústredíme na batériu, ktorá má v prípade základného modelu kapacitu 4500mAh a podporuje rýchle adaptívne nabíjanie o výkone až 67W a zvládne nabiť plnú kapacitu batérie už za 39 minút. Bezdrôtové nabíjanie má v tomto prípade výkon 50W. Cena základného modelu bude štartovať na úrovni 749€. V prípade že by sme sa však rozhodli pre lacnejší model v podobe Xiaomi 12X s identickou výbavou no čipsetom Snapdragon 870, model bude dostupný za cenu 649€.

Xiaomi predstavilo i Pro model vo väčšom tele

Dnešné predstavovanie patrilo i drahšiemu Xiaomi 12 Pro, ktorý rovnako získal čipset Snapdragon 8 Gen 1. Jeho telo je však o niečo väčšie a prináša rozmery ako 163.6 x 74.6 x 8.2 mm. Displej má v tomto prípade veľkosť 6.73″ a ochraňuje ho Corning Gorilla Glass Victus. Aby sme sa však dostali k vlastnostiam tohto displeja, ide o WQHD LTPO AMOLED panel s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, snímačom otlačkov prstov pod displejom a jemnosťou 521ppi. LTPO displej prichádza s adaptívnou obnovovacou frekvenciou, ktorú smartfón automaticky mení medzi 1Hz napríklad pri aktívnom Always-on displeji a 120Hz pri potrebných úkonoch.

Prednosťou smartfónu je i kamera, ktorá rovnako zvláda nočné i denné snímky vo vysokej kvalite. Získala tri 50mpx snímače, ktoré sú v zostave hlavný, telefoto a ultraširoký snímač. Xiaomi 12 Pro nám ďalej umožňuje natáčať video v kvalite až 8K a selfie snímky zhotovíme pomocou 32mpx snímača. V Pro verzii ďalej nájdeme štyri reproduktory od Harman Kardon s podporou Dolby Atmos.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Xiaomi

Batéria u Xiaomi 12 Pro si polepšila a získala kapacitu až 4600mAh. Model prichádza s podporou 120W HyperCharge a adaptívnym nabíjaním, aby neprišlo k prehrievaniu. Takéto nabíjanie dokáže nabiť plnú kapacitu smartfónu už za 18 minút. Bezdrôtové nabíjanie bude rovnako možné s výkonom 50W. Cena smartfónu bude začínať na úrovni 999 dolárov.

Všetky tri smartfóny prichádzajú s prísľubom troch veľkých aktualizácií systému a štyroch rokov bezpečnostných záplat Androidu. Rovnako modely narozdiel od tých čínskych získali už v balení systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13. Robíte si zálusk na niektorý z modelov? A príde vám cena smartfónov z radu Xiaomi 12 atraktívna? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať