identifikacia volajuceho xiaomi telefon
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Ako si v Xiaomi telefóne môžete zapnúť funkciu blokovania spamových hovorov?

Pozrite sa, ako sa môžete pomocou aplikácie Telefón od Google zbaviť otravných spamových hovorov

Spoločnosť Xiaomi v priebehu minulého roka začala aktívne nahradzovať vstavanú aplikáciu MIUI Dialer za alternatívu. Konkrétne za aplikácie Telefón od spoločnosti Google. Tá plynúcim časom dostáva jednu funkciu za druhou, pričom nie tak dávno sme vás napríklad upozornili na to, ako si môžete v aplikácii aktivovať funkciu identifikácie neznámych volajúcich čísiel. Aplikácie v tomto prípade berie do úvahy dáta, ktoré ťahá zo služby Moja firma na Googli. Dnes by sme vás chceli upozorniť na ďalšiu funkciu. Konkrétne ide o možnosť filtrovania spamových hovorov.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Aktivujte si možnosť blokovanie spamových hovorov

Aktivovanie samotnej funkcie je veľmi jednoduché. Ako prvé si otvorte aplikáciu Telefón a otvorte Nastavenia aplikácie (tri bodky vo vrchnej časti obrazovky) > Nastavenia.

Následne sa vám zobrazí ponuka, ako môžete vidieť nižšie. Otvorte možnosť Identifikácia volajúceho a spam. Následne zapnite možnosť Filtrovať hovory, ktoré sú spam.

Potom, ako nastavíte blokovanie hovorov, tak aplikácia Telefón bude automaticky blokovať hovory, ktoré sú pokladané za spam. Ide napríklad o rôzne typy komerčných telefonátov, či častých podvodných hovorov, ktoré sú používateľmi nahlasované.

Rovnako nám dovoľte dať vám do pozornosti, že hovory môžete označovať za spam aj vy prostredníctvom sekcie Nedávno hovory v aplikácii telefón, kde je potrebne ich blokovať, resp. označiť za spam. Zároveň nám dovoľte povedať, že hoci prostredníctvom tejto funkcie nebudete týmto typom hovorov vyrušovanými, tak aj napriek tomu, budete môcť pristupovať k týmto hovorom pomocou funkcie histórie telefonátov v rámci rozhrania aplikácie.

Mohlo by vás tiež zaujímať