Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com (XEETECHCARE)

Klasické smartfóny sú na ústupe: Výrobcovia smartfónov sa majú sústrediť na skladateľné smartfóny!

Skladateľné smartfóny by sa mali stať už v blízkej dobe štandardom. Výroba displejov pre tieto modely sa bude výrazne navyšovať, vraví BOE.

Skladateľné smartfóny začali svoju púť už pred niekoľkými rokmi. Až minulý rok však nabrali toľkú popularitu, aby svoj model prinieslo aj čínske Xiaomi a ďalšie spoločnosti nasledujú teraz. Svoj skladateľný model pred nedávnom predstavila aj spoločnosť Oppo a na pláne je aj model od giganta ako OnePlus. Práve pre tento trend sa má však zvýšiť výroba flexibilných displejov, ako uvádza komunita Xiaomiui. Je teda viac než pravdepodobné, že v horizonte niekoľkých mesiacov sa ocitneme v dobe, kedy skladateľné smartfóny budú akousi klasikou. A zdá sa, že tento rok bude pre túto smartfónovú revolúciu viac než vhodný, naznačujú naše zdroje.

Flexibilných displejov sa vyrobí oveľa viac

Spoločnosť BOE Technology sa sústreďuje na výrobu komponentov nielen do smartfónov. Je veľkým dodávateľom displejov pre smartfóny, pričom len teraz oznámila, že sa plánuje viac sústrediť na flexibilné OLED panely. Spoločnosť vyrábajúca veľké množstvo komponentov doteraz vyrábalo až 80% svojich displejov typu AMOLED. Podľa vlastných slov však stúpa dopyt po flexibilných OLED paneloch pre skladateľné smartfóny. Navyšuje tak výrobu týchto súčiastok a tento rok plánuje vyrobiť až 100 miliónov kusov tejto súčiastky. A ktoré spoločnosti za týmto dopytom stoja? Vieme aj túto informáciu!

Podľa predstaviteľa tejto spoločnosti je hlavný dopyt po flexibilných OLED displejoch od známych tvárí medzi smartfónmi. Jednou z nich je aj najväčším preborníkom medzi skladateľnými smartfónmi, teda juhokórejský Samsung. Medzi tieto spoločnosti môžeme ďalej zaradiť aj prebúdzajúci sa Huawei či spoločnosť Oppo, no nechýba medzi nimi ani Xiaomi. Čínsky gigant s Lei Junom vo vedení plánuje tento rok priniesť ďalšie modely, tešiť sa môžeme na minimálne jeden smartfón. Mohlo by ich však byť o niečo viac.

Aké skladateľné smartfóny môžeme očakávať?

Aj keď sme už v štvrtom mesiaci tohto roka, spoločnosti vyrábajúce smartfóny nám zatiaľ priniesli len svoje klasické vlajkové lode a máloktorá spoločnosť nám odhalila aj svoje skladateľné novinky. Čas pre skladateľné smartfóny ešte nenadišiel, no v blízkej dobe by sme ich mali vidieť. A značí o tom aj plánované navýšenie výroby flexibilných OLED panelov. Medzi veľkých hráčov má vstúpiť aj Xiaomi, ktoré doteraz prinieslo len jeden skladateľný model v podobe Mi MIX Fold. Ten by sa tento rok mal dočkať druhej generácie a nemal by prísť sám.

Niektoré úniky totiž naznačovali, že spoločnosť by nemala pracovať len na smartfóne typu fold ale aj na „skladačke“ typu flip. Rok 2022 by mal byť významným rokom pre skladateľné smartfóny a trend by mal pokračovať aj budúci rok. V horizonte nasledujúcich mesiacov by sa tak mali tieto modely stať štandardom, pričom klasických modelov bude na trhu pomaly ubúdať.

Kúpili by ste si dnes skladateľný smartfón? Alebo je pre vás ešte cena tohto modelu zatiaľ neprijateľná a čakáte na jej pokles? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať