Xiaomi Mi TV Lux
Screenshot: YouTube Linus Tech Tips

Ako vyzerá priehľadná televízia od Xiaomi? Ako z iného sveta

Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť Xiaomi predstavila v Číne svoju Xiaomi Mi TV Lux.

Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť Xiaomi predstavila v Číne svoju Xiaomi Mi TV Lux. Revolučnú televíziu, ktorá kombinuje najnovšie technológie a pracuje s priehľadným zadným panelom, ktorý necháva nejedného s otvorenými ústami.

Xiaomi na televíziu použila sklenený panel, do ktorého je zakomponovaný pixelový kryt s extrémne malými rozmermi. Týmto spôsobom sa dosiahne, že pixely sú takmer nepostrehnuteľné voľným okom, čím sa dosiahne transparentný efekt. Nerozumiete? Pozrite si nasledujúce video s unboxingom.

Táto televízia stojí 7 000 dolárov a k zhliadnutiu bolo len zopár nie veľmi ukážkových videí. Takže nikto nevedel, ako sa bude správať televízia v reálnom prostredí. A to až dovtedy, kým YT kanál Linus Tech Tips, s viac ako 12M subscriberov, vykonal unboxing a testovanie tejto veľkolepej televízie.

Ako vidieť vo videu, transparentný efekt tejto televízie je úplne úžasný a azda doteraz aj dokonca nepredstaviteľný. Vďaka jeho jasu sú navyše jeho farby a detaily aj v jasnom prostredí viditeľné veľmi zreteľné.
Linus Tech Tips nám ukazuje vo videu aj základňu tejto televízie – spodný podstavec, kde je umiestnené „srdce“ Ciaomi Mi TV Lux, ako aj prakticky všetky potrebné sloty, káblové pripojenia a ďalšie technológie potrebné na kvalitný filmový zážitok.

Zdá sa, že produkt Xiaomi Mi TV Lux má svoje neduhy a to v usporiadaní pixelov. Pri pohľade z blízka je dôsledok tohto usporiadania jasný, vo veľmi malej vzdialenosti nie je kvalita obrazu najlepšia a ukazuje takzvané „pílené zuby“. Otázkou je, či by televízia za takúto sumu mala mať takéto problémy? Alebo si myslíte, že je to neduh, ktorým diváci trpieť nebudú, keďže televíziu aj tak väčšinou sledujeme z väťčej vzdialenosti?

Stručne zhrnuté, veľmi zaujímavé video, pre všetkých technologických fanatikov, ktorí chcú lepšie porozumieť fungovaniu tejto revolučnej televízie Xiaomi.

Mohlo by vás tiež zaujímať