Zdroj: Facebook (Xiaomi Leaks Ph)

Mi 11: Xiaomi sľubuje nový inteligentný AI software, ktorý zvýši kvalitu fotografií

Xiaomi sľubuje novú kvalitu fotografií. Zatiaľ však o novej AI technológii moc toho neprezrádza

Predstavenie novej produktovej rady smartfónov, Mi 11, je predo dvermi. Odhalil to len niekoľko dní dozadu generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun. K predstaveniu nových zariadení by malo dôjsť v priebehu 28.12.2020, teda v najbližší pondelok o 19:30 čínskeho času.

Ako sme u Xiaomi zvyknutí, tak spoločnosť začala postupne odhaľovať rôzne high-lighty pripravovaných modelov smartfónov. Na jeden z nich upozorňuje aj portál xiaomiadictos.com.

Nová éra kvality fotografií

Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi odhalilo, že kamerový systém bude disponovať novým chytrým AI softwarom, ktorý by mal ponúknuť lepšiu optimalizáciu kamerových snímok. Nový software by mal byť hlavne schopným lepšie identifikovať rôzne scenáre snímaného obrazu, vďaka ktorým bude schopným optimalizovať kameru zariadenia.

Xiaomi Mi 11_novy software spracuvajuci fotografie
Zdroj: Xiaomi

Vďaka použitiu nových algoritmov v kombinácii s výpočtovou silou zariadenia, fotografie zo zariadení Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro, by mali byť schopné prekonať fyzické obmedzenia vyplývajúce zo samotných snímačov. Inými slovami, použitím pokročilejšej výpočtovej sily sa konečný výsledok fotografií dostane na novú úroveň. Druhým dychom však treba dodať, že Xiaomi moc informácií o pripravovanej technológií (zatiaľ) neprezradilo.

V každom prípade, reálne výsledky a schopnosti nového chytrého algoritmu v kombinácii s kamerovým modulom, odhalia až samotné testovania smartfónov, s ktorými by sa mohlo „rozhrnúť vrece“ už začiatkom januára.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.