Zdroj: Unsplash.com

Aktivujte si WiFi asistenta a zlepšite internetové pripojenie vo vašom Xiaomi

Asistent monitoruje kvalitu signálu každej siete, ku ktorej ste pripojený a dokáže si vybrať v danom momente pre pripojenie najlepšiu sieť.

Medzi početnými možnosťami, ktoré nám spoločnosť Xiaomi ponúka v nadstavbe MIUI nájdeme aj asistenta WiFi. Asistent monitoruje kvalitu signálu každej siete, ku ktorej ste pripojený a dokáže si vybrať v danom momente pre pripojenie najlepšiu sieť, spomedzi tých, ktoré pozná. Ďalším, nesmierne veľkým bonusom asistenta je možnosť kombinovať WiFi pripojenie s dátovým prenosom. Túto možnosť využijú najmä ľudia, ktorí sa pohybujú s mobilným telefónom a chvíľami sa dostávajú na miesta so slabým pokrytím WiFi signálu, no potrebujú byť neustále pripojený k sieti.

Ak chcete aktivovať MIUI WiFi Asistenta pre zlepšenie rýchlosti WiFi nášho Xiaomi, stačí vykonať nasledujúce kroky:

WiFi Asistent
WiFi Asistent umožní lepšiu prácu a správu internetového pripojenia. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Prejdite do časti Nastavenia> Wi-Fi> Asistent Wi-Fi
Otvorte možnosť «Automaticky vybrať najlepšie siete»

MIUI WiFi Asistent je schopný inteligentne zvoliť sieť WiFi alebo mobilné dáta, keď je niektoré z pripojení slabé alebo mu klesá signál. Ak je signál WiFi nedostačujúci, systém sa automaticky pripojí k iným sieťam alebo mobilným dátam, čím sa podporí existujúce pripojenie.

Pomôcť môže aj režim sieťovej priority

Asistent WiFi, ktorý spoločnosť Xiaomi integruje do svojich inteligentných telefónov, navyše umožňuje aktivovať možnosť “režim sieťovej priority”. V tomto móde Xiaomi prioritizuje pri pripojení k dátam aplikáciu, s ktorou práve pracujete. Avšak pozor, tu sa môže stať, že ak používate aplikáciu, ktorá ma veľký dátový tok, tak niektoré aplikácie na pozadí, ako napríklad Messenger, e-mailový klient a podobne, môžu prestať synchronizovať svoje dáta. Samozrejme iba v čase, kedy im pripojenie berie aktívna aplikácia.

Režim sieťovej priority môžete ale prispôsobiť a dať ho do módu „Pravidelný režim” alebo „Extrémny režim“. V prvom prípade je aktívna aplikácia podporená a má lepší prístup k dátam ako všetky ostatné, ale MIUI aplikácie na pozadí neodreže od dát úplne. V druhom prípade to možné je. V oboch prípadoch dokážete podporiť takto dátový tok aktívnych aplikácií na úkor tých na pozadí a sebe tak umožniť pohodlnejšie prácu.

Mohlo by vás tiež zaujímať