technologia rychleho nabijania smartfon
Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

Rýchlejšie nabíjanie aj v lacnejších Xiaomi smartfónoch: Čínsky gigant má posunúť štandard o niečo vyššie

Xiaomi má zvýšiť svoj nabíjací štandard v smartfónoch. Aj lacnejšie modely majú získať rýchle nabíjanie hodné vlajkových lodí.

Rýchlosť nabíjania je dnes kľúčovým parametrom pre mnohých používateľov smartfónov. Čoraz častejšie si vyberáme nové smartfóny aj na základe tohto parametru, pričom viaceré modely už dnes dokážeme nabiť aj do hodiny. Niektoré prémiové modely ponúknu nabíjanie, ktoré nabije plnú kapacitu batérie aj za približne 20 minút. A významným priekopníkom rýchlejšieho nabíjania je určite aj čínske Xiaomi. Táto spoločnosť len nedávno predstavila svoj prvý model s podporou pre 210W nabíjanie, no tu to ešte nekončí. Ako nás informuje portál mundoxiaomi.com, čínsky gigant plánuje aj zvýšiť štandard pre minimálnu rýchlosť nabíjania v smartfónoch. Už čoskoro by tak mohli prísť na trh aj lacné modely s podporou novších a kvalitnejších technológií.

Xiaomi si certifikovalo 90W adaptér pre smartfóny

Dnešné lacné modely zvyčajne ponúkajú nabíjanie s podporou vyšších rýchlostí. Príkladom je napríklad lacný Redmi 10C, ktorý siahol po 22W nabíjaní a väčšina modelov s cenou okolo 200€ a vyššie už dnes podporuje aspoň 33W nabíjanie. Vlajkové modely dnes prichádzajú s podporou pre 67W nabíjanie a čoraz viac zariadení dnes prináša aj 120W adaptéry v balení. Čínske Xiaomi tak chce trend rýchlejšieho nabíjania ešte vylepšiť a nechal si certifikovať 90W adaptér pre nabíjanie smartfónov. Ten by sa už v blízkej dobe mohol objaviť v baleniach nových telefónov.

MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Štandard nabíjania by sa tak u spoločnosti Xiaomi mohol navýšiť natoľko, že by aj najlacnejšie modely ponúkli 33W či 67W nabíjanie. Lepšie modely strednej triedy by mohli prichádzať s podporou pre 90W nabíjanie a vlajkové lode by siahli po štandarde v podobe 120W nabíjania. Treba ale spomenúť, že rýchlejšie ako 120W nabíjanie by sa v najbližších mesiacoch mohlo rozšíriť. Na tejto technológii totiž pracujú aj iné spoločnosti a príkladom má byť aj Realme, ktoré má mať v portfóliu model s podporou pre 240W nabíjanie.

Technológie, ktoré už dnes nepoškodzujú batérie

S rýchlejším nabíjaním smartfónov sa dnes spájajú dohady o tom, či tieto technológie nepoškodzujú batérie. S rýchlejším nabíjaním totiž prichádza k väčšiemu zahrievaniu batérie, čo by mohlo smerovať k rýchlejšej degradácii. Xiaomi sa však za rýchlejšie nabíjanie postavilo a obhájilo, že s novými technológiami neprichádzajú žiadne problémy. Príkladom je napríklad vlajkový Xiaomi 12 Pro z minulého roka. Ten ponúkal vo svojej výbave rýchle 120W nabíjanie a podľa slov výrobcu sa batéria degradovala na 80% pôvodnej kapacity až po 800 nabíjacích cykloch.

nabíjanie
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Používatelia smartfónov by si tak mali čoraz viac zvykať aj na rýchlejšie možnosti nabíjania. Aj po viacerých testoch sa totiž dokázalo, že k zvýšenej degradácii batérie pri jeho využívaní neprichádza. Ak ste sa teda doteraz báli rýchlejšej možnosti nabíjania v smartfónoch, mali by ste sa mu otvoriť.

Aké rýchle nabíjanie podporuje váš smartfón? A privítali by ste ešte rýchlejšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať