Xiaomi-logo
Zdroj: unsplash.com (BoliviaInteligente)

Android 12 je na ceste a s ním aj ďalšia verzia MIUI. Je váš telefón medzi kompatibilnými?

Prvýkrát za dlhé roky sa Google rozhodol urobiť zásadnú kozmetickú zmenu v Android 12, pričom využije úplne novú tématickú schému.

Už môžete spustiť odpočítavanie do príchod Androidu 12. Áno, aj keď ešte nemáte Android 11, ako mnoho užívateľov telefónov Xiaomi, Redmi a Poco. Vývoj operačných systémov nezastavíte a my sa môžeme spoliehať len na šikovnosť developeov v Xiaomi, aby dokázali novinky čo najskôr integrovať do našich telefónov.

Na portáloch (napr. xiaomiadictos.com) zaoberajúcich sa MIUI, Androidom a zariadeniami Xiaomi sa začali v posledných dňoch objavovať zoznamy telefónov, ktoré dostanú novú verziu operačného systému.

Zmeny v Android 12 budú veľmi viditeľné

Prvýkrát za dlhé roky sa spoločnosť Google rozhodla urobiť zásadnú kozmetickú zmenu vo svojom operačnom systéme, pričom využije úplne novú tématickú schému. Novému vzhľadu by mali po novom dominovať widgety, respektíve prvky, ktoré sa ako widgety tváriť budú.

Okrem toho sa Android 12, ako sa už stalo pri MIUI 12, zameria aj na zlepšenie súkromia používateľov. Za týmto účelom bude implementovaná nová vylepšená sekcia ochrany osobných údajov, ktorá nám umožní mať väčšiu kontrolu nad I/O komponentmi, ako sú mikrofón alebo kamera.

Zmenený look operačného systému Android 12. OS dorazí na veľa telefónov Xiaomi, Redmi a Poco.
Zmenený look operačného systému Android 12. OS dorazí na veľa telefónov Xiaomi, Redmi a Poco. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Prerobený by mal byť aj systém multitaskingu, ktorý umožní rýchlejšie prepínanie medzi aplikáciami a bude naplno využívať veľkosť moderných obrazoviek.

Zoznam telefónov s update na nový OS

Berte do úvahy, že ide zatiaľ o neoficiálny zoznam telefónov, ktorý vychádza z technického vybavenia telefónov, dátumu uvedenia na trh a podobných charakteristík, ktoré môžu zavážiť pri adaptácii operačného systému pre zariadenia Xiaomi. Ide tak o základný prehľad, ktorý sa v čase ešte určite upraví. Tak ako to bolo pri predchádzajúcej verzii, očakávame, že pribudnú aj menej očakávané zariadenia, ale napríklad môžu vypadnúť telefóny, u ktorých by sme update čakali. Konečne slovo je totiž na developeroch v Číne.

Následný zoznam zahŕňa telefóny Xiaomi, Redmi a POCO, ktoré majú menej ako 2 roky, ale zohľadňuje aj metódu aktualizácií, ktorú spoločnosť Xiaomi v posledných rokoch zaviedla. Ak sa teda vaše zariadenie v zozname nenachádza, neznamená to, že určite nebude aktualizované.

Xiaomi 
Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10 Youth Edition (Lite Zoom), Mi 10 Lite 5G, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite.
Otázne: Xiaomi Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Transparent Edition, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 9T, Mi 9T Pro

Redmi 
Redmi K30 4G, K30 5G, K30 Racing, K30i, K30 Pro, K30 Pro Zoom, K30 Ultra, K30S, 10X 4G, 10X 5G, 10X Pro, Note 9 4G, Note 9 5G, Note 9 Pro 5G, Note 9, Note 9S, Note 9 Pro, Note 9 Pro Max, Redmi 9, 9 Prime, 9A, 9AT, 9C NFC, 9i
Otázne: Redmi K20 Pro, K20 Pro, Redmi Note 8 Pro
Nepravdepodobné: Redmi Note 8, Note 8T

POCO
POCO F2 Pro, X3, X3 NFC, X2, M3, M2, M2 Pro, C3

Ak je v zozname aj váš telefón, je veľmi pravdepodobné, že dostane update na Andoid 12. Bližšie informácie vám prinesieme čoskoro, v sekcii Android. S novou verziou OS by mal prísť aj MIUI 13, na ktorom sa už pracuje. O nadstavbe MIUI vás budeme informovať v samotatnej MIUI sekcii.

Mohlo by vás tiež zaujímať