Xiaomi a Apple
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Apple a Xiaomi dominujú rebríčku najpredávanejších modelov smartfónov. Máte aj vy jeden z týchto modelov?

Xiaomi má spomedzi 10 najpredávanejších modelov na trhu 4 smartfóny. Ide o dáta, ktoré odzrkadľujú prvých 6 mesiacov tohto roka

V priebehu tohto roka sa doposiaľ predalo približne 570 miliónov smartfónov. Ide o vcelku významný pokles v porovnaní s dátami z minulosti. Pri rozobraní týchto čísiel na kvartáli, v priebehu 2. kvartálu tohto roka bolo predaných len 294,7 milióna zariadení, čo predstavuje pokles o 20,4% menej predaných smartfónov v porovnaní s 2. kvartálom roka 2019. O moc lepšie to nevyzeralo ani v priebehu 1. kvartálu. Predaných bolo celkovo totiž len 272,5 milióna zariadení, čo predstavuje pokles o 13% v porovnaní s rovnakým sledovaným kvartálom minulého roka. Na tému upozorňuje analytická spoločnosť compraracciones, ktorá sa okrem iného pozrela aj na najpredávanejšie modely smartfónov.

Štatistiky spoločnosti Apple, by mohol závidieť každý výrobca smartfónov

Pri  pohľade na štatistiky, ktoré odzrkadľujú prvých 6 mesiacov tohto roka, musíme konštatovať dominanciu spoločnosti Apple. Vôbec najpredávanejším modelom smartfónu totiž bolo zariadenie iPhone 11, z ktorého sa celkovo predalo 37,7 milióna kusov zariadení. Pred druhým najpredávanejším smartfónov, Galaxy A51, má náskok približne 26 miliónov predaných zariadení.

Okrem iného spoločnosť Apple dominuje ešte v jednej štatistike. Spomedzi 10 najpredávanejších modelov, má celkovo 5 zástupcov. Ide konkrétne o modely zariadení iPhone SE 2020 (5.) iPhone XR (6.), iPhone 11 Pro Max (7.) a iPhone 11 Pro (10.).

Druhou najúspešnejšou spoločnosťou je Xiaomi, ktorá má v rámci rebríčku 4 zástupcov. Ide konkrétne o zariadenia Redmi Note 8 (3.), Redmi Note 8 Pro (4.), Redmi 8A (8.) a Redmi 8 (9.). Desiatku najnepredávanejších modelov uzatvára zariadenie Galaxy A51 od spoločnosti Samsung.

statistiky najpredavanejsich modelov smartfonov
compraracciones.com

Compraracciones.com ďalej prezrádza, že pri pohľade na pokrytie značiek napriek trhom, dominuje spoločnosť Samsung spolu s Huawei. Obe spoločnosti pokrývajú po 20% trhu. Apple pokrýva 14% trhu, Xiaomi 10% a Oppo 9%. Zároveň dodávajú, že pri pohľade na najväčší trh so smartfónmi na svete, Čínu, Huawei pokrýva 42,6% trhu.

Analytici ďalej dodávajú, že v najbližších mesiacoch sa očakáva pokles predajov smartfónov spoločnosti Huawei, za ktorým stoja sankcie zo strany USA, ktoré obmedzujú spoločnosti nákup jednotlivých komponentov, ktoré sú vyrábane americkými technológiami.

Mohlo by vás tiež zaujímať