snapdragon
Zdroj: Qualcomm

Procesory Snapdragon čaká zmena v označovaní. Čo o tom zatiaľ vieme?

Tesne pred uvedením nových procesorov nás Qualcomm prekvapuje, zmení označovanie ich procesorov. Ako sa bude volať nový Snapdragon?

Výrobca procesorov Qualcomm, ktorý poznáme najmä vďaka procesorom Snapdragon oznámil, že dôjde k veľkej zmene čo sa týka pomenovania svojich top produktov, teda obzvlášť mobilných procesorov. To znamená, že súčasné pomenovania ako Snapdragon 8xx či 7xx budú minulosťou. Na informáciu upozornil web androidauthority.com

Najnovší procesor, ktorého názov mal byť Snapdragon 898 sa podľa týchto informácií zrejme nekoná. Teda aspoň podľa mena. Práve pri tomto očakávanom procesore môžeme predpokladať zavedenie tejto zmeny v pomenovaní procesorov od Qualcommu. Ten samozrejme všetko necháva pod rúškom tajomstva a my môžeme len hádať, ako sa nová rada procesorov bude volať.

Čo môžeme očakávať od nového pomenovania?

Nejaké to info o pomenovaní ale máme. Vieme, že Qualcomm plánuje zjednodušenie názvu, preto nové názvy budú kratšie. Vidieť sme to mohli už pri poslednom predstavenom procesore – Snapdragon 888 Plus, ktorý je už oficiálne uvedený bez klasickej predpony – Qualcomm.

Ďalej sa spoločnosť zbaví trojmiestneho číslovania procesorov, očakáva sa len jedno číslo za názvom Snapdragon. Séria 8 by mala aj s príchodom najnovšieho procesora ostať vlajková, preto Qualcomm zrejme príde s nejakou inou formou rozlíšenia týchto procesorov. Uvedenie viacerých procesorov naraz s očakávanou zmenou názvu by mohlo mať za dôsledok zamieňanie si daných procesorov a s tým spojený zmätok.

Veď aj v minulosti sme videli uvedenie viacerých procesorov naraz, no trojmiestne rozlíšenie procesorov bolo jednoduché na rozlíšenie. No Qualcommu sa to zrejme zdalo dlhé, a aj preto s napätím očakávame, čo si pre nás tento výrobca procesorov pripraví a ako sa popasuje s týmto možným problémom.

Na nové pomenovanie sa dokonca pýtali respondentov, ktorých malo údajne byť až cez 2 000, takže to určite nie je len o názore zo strany Qualcommu. Nový názov by sme mali spoznať už nasledujúci týždeň, kedy sa očakáva uvedenie spomínaného procesora od Qualcommu a preto sa nový názov očakáva práve na uvedení procesora z vlajkovej série. O prípadných zmenách vás určite budeme informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať