Xiaomi Mi 11_redener
Zdroj: Ben Geskin (Twitter)

Bude Xiaomi Mi 11 predstavený ešte v tomto roku? Toto má byť dátum, kedy bude predstavený!

Zahraničný portál Gizmochina píše, že sa tak stane už 29. decembra

O smartfóne Xiaomi Mi 11 sa v priebehu uplynulých týždňov písalo vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že po predstavení novej generácie procesoru Snapdragon 888, generálny riaditeľ Xiaomi, Lei Jun, povedal, že uvedenie zariadenia Mi 11 je predo dvermi. Odvtedy sme mohli vidieť viacero únikov fotografií, ako aj špecifikácií zariadenia. Rovnako sa spomínalo aj niekoľko možných termínov predstavenia zariadenia.

Ešte v priebehu decembra

Najnovšie spravodajský portál Gizmochina.com prišiel s exkluzívnymi informáciami, ktoré hovoria, že predstavenie zariadenia Mi 11 bude ešte v priebehu decembra. Konkrétne spomína 29. december.

Ak by došlo skutočne k predstaveniu zariadenia ešte v tomto roku, tak môžeme hovoriť o novej stratégii spoločnosti. Dôvodom je, že štandardné predstavenie nových modelov zariadení z produktovej rady Mi, sú naplánované v priebehu februára.

Druhým dychom však treba dodať, že tento rok je v podaní Xiaomi vcelku „zvláštnym“. Dôvodom je, že predstavuje jeden model za druhým, pričom výnimky nerobí ani v prípade predstavovania nových generácií zariadení. Skvelým príkladom sú zariadenia z produktovej rady Redmi Note, kde defakto štandardnú ročnú obmenu generácií smartfónov, spoločnosť skrátila približne na polovicu.

Vráťme sa však späť k smartfónu Mi 11. Portál Gizmochina ďalej píše, že aktuálne nevie, či pôjde len o čínsku, alebo aj o globálnu premiéru. Zároveň treba dodať, že Xiaomi nie tak dávno vyhlásilo, že bude prvým výrobcom smartfónov, ktorý prinesie nedávno predstavený procesor Snapdragon 888 na trh. Inými slovami, predstavenie modelového radu smartfónov Mi 11 v priebehu konca decembra, nemusí byť vôbec vzdialené od reality.

Zároveň treba dodať, že samotný model(y) bez ohľadu na to, či bude predstavený ešte v priebehu decembra, tak reálne dostupným na trhu, bude až v priebehu budúceho roka.

V každom prípade, múdrejší budeme už v priebehu nasledujúcich dní.

Mohlo by vás tiež zaujímať