Xiaomi-logo
Zdroj: unsplash.com (BoliviaInteligente)

CEO Xiaomi Lei Jun prezradil, ktoré aplikácie využíva najviac. Je to tajomstvom jeho úspechu?

Aj keď by si väčšina z nás mohla myslieť, že pôjde o aplikácie, ktoré súvisia s prácou, tak tomu tak naozaj nie je. Ich zoznam vás prekvapí.

Lei Jun, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Xiaomi, sa stal jedným z najcharizmatickejších a najotvorenejších riaditeľov, ktorých na trhu s technológiami nájdeme. A to až tak, že nemal ani najmenšie výhrady k tomu, aby ukázal verejnosti, ktoré aplikácie používa na svojom Xiaomi Mi 10 Pro najviac.

Aj keď by si väčšina z nás mohla myslieť, že pôjde o aplikácie, ktoré súvisia s prácou, tak tomu tak naozaj nie je. A výpis aplikácii Lei Juna je aj vďaka tomuto predsudku celkom vtipný. Na prvom mieste sa totiž umiestnila tínedžerská aplikácia TikTok.

Okrem toho medzi aplikáciami, ktoré generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi najviac využíva, nájdeme Weibo, najpoužívanejšiu sociálnu sieť v Číne, WeChat, čínska viacúčelová aplikácia slúžiaca ako sociálna sieť, chat, žlté stránky, či ako mobilná platobná aplikácia, pracovnú aplikáciu Xiaomi a nakoniec aplikáciu Nastavenia (áno, Lei Jun trávi pomerne dosť veľa času v nastavení svojho telefónu).

Ďalšou kuriozitou je čas, ktorý venuje jednotlivým aplikáciám.
TikTok: 2 hodiny a 10 minút
Weibo: 2 hodiny a 7 minút
WeChat: 1 hodina a 10 minút
Xiaomi Nastavenia: 34 minút

Ak sa chcete aj vy dozvedieť, koľko času trávite s telefónom a aké aplikácie najčastejšie využívate, zabrowsujte do sekcie Návody na stránke Xiaomiportal.sk. Nájdete v nej článok Viete, koľko času trávite s telefónom a aké aplikácie používate najviac? Takto to zistíte.

Podľa všetkého má generálny riaditeľ Xiaomi veľa voľného času. Avšak treba priznať, že screenshot z aplikácie Digitálna rovnováha, urobil počas víkendu. Aj týmto sa hájil Lei Jun pred verejnosťou, ktorá si robila srandu z jeho využívania času.

Samozrejme, jeho slová potvrdzuje najmä to, kde je spoločnosť Xiaomi dnes – stala sa tretím najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete. A kto vie, kam to ešte dotiahne. Receptom jeho úspechu teda môže byť to, že sa vie uvoľniť za budnúť na veci, ktoré ho trápia. Ani vy sa nezabudnite najbližší víkend odreagovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať