Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Xiaomi láme rekordy: Plnú kapacitu batérie dokáže nabiť už za 8 minút!

Preteky medzi spoločnosťami častokrát prinášajú svoje ovocie i medzi bežných užívateľov smartfónov. Vďaka sú medzi nami často nové technológie a rovnako, ako sa len pred nedávnom súperilo o najlepšiu kameru v smartfónoch, dnes tu máme súboj v nabíjaní. Tentoraz tu skóruje Xiaomi, ktoré zapracovalo na novej technológii Hyper Charge. O čo ide? Predsa o neskutočne výkonné nabíjanie, ktoré dokáže nabiť plnú kapacitu batérie už za 8 minút! Pozrite sa, ako Xiaomi zvládo testovanie tohto nabíjania v klasickej i bezdrôtovej podobe. Výsledok vás prekvapí.

Xiaomi Hyper Charge

Extrémne 200W nabíjanie vo videu na sociálnej sieti Twitter bolo vyskúšané na špeciálne upravenej verzii smartfónu Mi 11 Pro. Testované nabíjanie bolo pri 4000mAh batérii, pričom z 0 na 100% sa smartfón dokázal dostať už za 8 minút pri klasickom nabíjaní káblom. Neuveriteľné, však? 200W nabíjanie zatiaľ nebolo využité v žiadnom smartfóne, Xiaomi týmto prekračuje vlastné limity. Nižšie sa môžete pozrieť na pôvodné video.

Vo videu však môžeme vidieť i bezdrôtové nabíjanie. To má v tomto prípade výkon neuveriteľných 120W, čo prekonáva aj nedávno predstavenú 80W bezdrôtovú nabíjačku od Xiaomi. Aké to má však dôsledky na batériu? Určite nebude v poriadku nabíjať svoj smartfón takýmto nabíjaním dennodenne. Kvalita batérií však stúpa míľovými krokmi a o pár rokov by sa toto mohlo stať štandardom.

Príchod ďalšieho smartfónu?

Keďže sa Xiaomi dnes rozhodlo uviezť Hyper Charge na verejnosť, čudovali by sme sa, keby to nemalo v pláne použiť. Zatiaľ vydané modely však takýto typ nabíjania nepodporujú, preto pre experiment musel byť využitý špeciálne upravený model Mi 11 Pro. Je teda a ceste ďalší vybavený smartfón od Xiaomi, alebo sa takéhoto nabíjania dočkáme až budúci rok, pri uvedení modelovej rady Mi 12? Zatiaľ nemôžeme povedať nič s istotou, čínsky gigant má však s Hyper Charge isto veľké plány a čo bude ďalej, uvidíme v nasledujúcich mesiacoch.

Aké nabíjanie podporuje váš smartfón a ste spokojní s rýchlosťou nabíjania? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať