Kremík a kyslík sú základom novej technológie Xiaomi batérie.
Zdroj: Xiaomi

V pondelok predstavia Xiaomi Mi 11 Ultra s kremík-kyslíkovou batériou

Vylepšená vlajková loď príde s kremík-vzduchovou batériou, ktorá posúva ďalej energetickú výdrž telefónov a umožňuje rýchlejšie nabíjanie.

Chýbajú už len tri dni do najväčšieho eventu Xiaomi tohto roku. Aspoň teda, čo sa uvádzania nových zariadení týka. O tom, čo všetko príde na trh, sme písali v článku V pondelok sa rozrastie séria Xiaomi Mi 11 a pribudne aj Mi Band 6 s podporou GPS. Avšak ešte pred samotnou show vypúšťa Xiaomi pikošky, ktoré v pondelok spoznáme detailne. Medzi nimi je aj nová Xiaomi Mi 11 Ultra s kremík-kyslíkovou batériou.

Xiaomi Mi 11 Ultra so špeciálnou kremík-kyslíkovou batériou

Spoločnosť Xiaomi zverejnila informáciu že ich vylepšená vlajková loď, bude prvým smartfónom na trhu, ktorý využíva kremík-vzduchovú anódovú batériu. Novinku bude vďaka tejto technológii možné rýchlejšie nabiť, stane sa bezpečnejšou a zmenší sa aj samotná veľkosť batérie.

Ako vysvetľuje spoločnosť Xiaomi, použitie tohto typu batérie v telefóne Xiaomi Mi 11 Ultra vám zabezpečí najrýchlejšie nabitie na svete, a to všetko bez problémov s teplotou alebo degradáciou batériového článku.

Vďaka použitiu technológie využívajúcej kremík a vzduch bolo navyše možné zachovať vysokú kapacitu bez toho, aby sme sa museli vzdať vzdala kompaktného a ľahkého prevedenia.

Z celkového pohľadu pôjde o veľmi zaujímavé zariadenie. Ktoré okrem novej technológie batérie prinesie napríklad aj displej na zadnej strane. Ďalej sa očakáva vylepšenie po fotografickej stránke. Čo sa týka výkonu, tak už aj samotný Xiaomi Mi 11 patrí na úplný vrchol rebríčka AnTuTu.

Nové technológie na dosah

V tejto chvíli nám naozaj zostáva už len čakať na to, čo si pre nás Xiaomi na pondelok nachystalo. Totižto, len včera spoločnosť publikovala informácie o technológii Liquid Lens. Ide o špeciálne šošovky fotoaparátov, tvorené tekutinou namiesto plastu. Podľa publikovaných informácií by s takouto šošovkou malo prísť nové zariadenie zo série Mi Mix.

Veľké predstavovanie nových zariadení a technológií je naplánované na pondelok poobede. My vám z neho samozrejme prinesieme súhrn a rozpíšeme do detailu všetky informácie. Ak vás samotný program zaujíma, môžete ho sledovať aj vy na Xiaomi YouTube kanály.

Mohlo by vás tiež zaujímať