Xiaomi Mi 10
Zdroj: Xiaomi

Dáta v bezpečí? Takto zamknete priečinky, súbory a aj obrázky, aby k nim nemal nik iný prístup

Ak chcete spoznať svoje zariadenie čo najlepšie, objaviť nové triky, návody a nastavenia, preskúmajte sekciu Návody. Takto zamknete súbory.

Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v prinášaní návodov, tipov, trikov, hackov a nastavení, s ktorými využijete vaše telefóny na maximum. Tieto návody sú určené Xiaomi telefónom s nadstavbou MIUI (Xiaomi, Redmi, POCO), ale mnoho z nich využijú aj iní užívatelia telefónov s androidom.

Predvčerom sme vám ukázali, ako zamknúť aplikácie pomocou PINu, hesla, odtlačku alebo gesta. Dnes sa pozrieme na to, ako zamknúť vaše súbory, priečinky a obrázky. Takto ich zabezpečíte pred cudzími očami alebo zneužitím.

Aby ste aktivovali ochranu zložiek a dokumentov vo vašom zariadení, musíte otvoriť Nastavenia,  Heslá a zabezpečenie a následne Heslo ochrany súkromia. Potom kliknete na Pridať Mi Konto a následne si môžete zvoliť zložky, súbory, dokumenty alebo obrázky, ktoré budú umiestnené v trezore. K zamknutým súborom sa dostanete, keď otvoríte vášho Správcu súborov a potiahnete prstom z hornej časti dolu. Budete vyzvaný na zadanie hesla a potom sa vám sprístupnia vaše súbory.

zamknutie_suborov_2_Xiaomi
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Zakaždým, keď budete chcieť získať prístup k uvedenému obsahu, musíte použiť predtým vami definovaný spôsob odomknutia. Takýmto spôsobom môžete skryť ľubovoľný súbor.

Ak chcete spoznať svoje zariadenie čo najlepšie, objaviť nové triky, tipy, návody, hacky a nastavenia, ktoré nepoznáte napríklad z iných telefónov, neváhajte si prezrieť sekciu Návody na stránke Xiaomiportal.sk. Pripravili sme pre vás desiatky návodov, ktoré vám pomôžu získať z vašich zariadení maximum. Návody nie sú vhodné len pre nových užívateľov značiek Xiaomi, Poco, Redmi ale aj pre všetkých, ktorí chcú spoznať podrobne svoje zariadenia a nadstavbu MIUI.

Ak poznáte aj vy nejaký hack, tip, trick a chcete sa podeliť, neváhajte nám napísať a my ho spracujeme do návodu.

Mohlo by vás tiež zaujímať