MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi

Globálne uvedenie MIUI 12.5 je predo dvermi. Čo všetko zatiaľ vieme?

MIUI 12.5 nadstavba pre globálny trh, bude predstavená už čoskoro

Xiaomi predstavilo zariadenie Mi 11 a nadstavbu MIUI 12 koncom decembra 2020. Predstavenie sa však dotýkalo len čínskeho trhu. Pár dní dozadu, obehli Xiaomi komunitu správy, že uvedenie zariadenia Mi 11 pre globálny trh sa odohrá 11. februára. Odhalila to influencerka Isa Does Tech, ktorá zverejnila list od čínskeho giganta, v ktorom bol uvedený dátum predstavenia smartfónu.

Čo sa týka nadstavby MIUI 12, tak bohužiaľ o nej dostupné informácie doposiaľ žiadne neboli. Najnovšie spravodajský portál xiaomiadictos.com prišiel so správami, v ktorých píše o predstavení nadstavby pre globálny trh, ktoré je predo dvermi.

Po boku Mi 11, Xiaomi predstaví aj MIUI 12.5 pre globálny trh

Podľa publikovaných správ, Xiaomi má v pláne po boku zariadenia Mi 11, predstaviť aj nadstavbu MIUI 12.5 pre globálny trh.

via xiaomiadictos.com

Rovnako sa očakáva, že spoločnosť zverejní aj zoznam oficiálne podporovaných zariadení, pre ktoré uvoľní neskôr aktualizáciu. Druhým dychom však treba povedať, že dnes už vieme, aspoň orientačne odhaliť, ktoré zariadenia budú podporovanými. Dôvodom je, že počas čínskej premiéry MIUI 12.5 bol uverejnený aj zoznam podporovaných zariadení. Tu však treba dodať, že Xiaomi zverejnilo zoznam podporovaných zariadení len pre čínsky trh, na ktorom nájdeme 27 smartfónov.

Medzi najväčšie novinky, ktoré priniesla nadstavba, patrí napríklad režim MIUI+, ktorý prináša funkciu Semi Desktop. Táto funkcia umožňuje vytvorenie počítačového rozhrania, v ktorom môžeme pracovať s Android aplikáciami. Zároveň však treba povedať, že funkcia je limitovanou len pre tie najvýkonnejšie zariadenia. Nejde však o jedinú novinku, ktorá bola predstavená. Ďalej, Xiaomi sa sústredilo na zvýšenie ochrany bezpečnosti používateľov, prinieslo nové animácie, či úpravu rozhrania a podobne. Kompletný prehľad tých najvýznamnejších zmien, ktoré priniesla nadstavba MIUI 12, si môžete pozrieť v článku, kde sme sa tejto téme venovali podrobne.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.