Smartfon Honor
Zdroj: flickr.com (Tinh tế Photo)

Honor otvoril nový závod, v ktorom jeden smartfón vyrobí za 28,5 sekundy

Výroba smartfónov je pre mnohých alchýmiou. Ide o proces, kde musí všetko sadnúť presne na milimeter, pričom záleží doslova na každej stotine. Najnovšie, spoločnosť Honor oznamuje, že otvára v Číne novú fabriku toho najvyššieho ranku. Spoločnosť uvádza, že výroba jedného smartfónu, im trvá 28,5 sekundy. Rovnako treba uviesť, že ide o prvý závod, ktorý je plne financovaný spoločnosťou Honor potom, ako sa „rozviedla“ so spoločnosťou Hawuei.

„So značkou HONOR naďalej pokračujeme v našej ceste stať sa poprednou globálnou technologickou značkou. S radosťou preto oznamujeme otvorenie nášho nového výrobného závodu, ktorý bude neoddeliteľnou súčasťou pre rozšírenie nášho radu prémiových produktov najvyššej kvality. Ako poskytovateľ prémiových technologických zariadení sme schopní zaistiť maximálny štandard spoľahlivosti i kvality, ktorá je pre nás prvoradá,“ uviedol George Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti HONOR Device Co. Ltd.

Spoločnosť rovnako uvádza, že výrobná linka na telefóny je zo 75% plne automatizovanou pričom 40% použitých technológií, vyvinula samotná spoločnosť Honor. Ide napr. o automatizovaný montážny stroj na inštaláciu 89° zakriveného displeja, ktorý dosahuje presnosť montáže až 75 mikrónov (približne priemer vlasu).

Honor je schopný v procese výroby smartfónu kontrolovať i kvalitu produktu

Honor rovnako prezrádza, že prepisuje zabehnutú paradigmu v procese výroby a kontroly kvality produktov. Vysvetľuje to tým, že zatiaľ, čo tieto dva procesy sú bežne od seba oddelené, tak Honor vykonáva všetko súbežne zabraňuje tak „starnutiu“ vyrobených produktov. Mimochodom, tento proces sa celkovo skladá z viac ako 150 predikčných testov a úkonov. Celkovo však Honor vytvoril viac ako 600 štandardov kvality, od dizajnu, vývoja, kontroly materiálov, až po výrobu a užívateľskú skúsenosť. HONOR ďalej hovorú, že pri výrobe nových zariadení využíva koncept tzv. „výrobného supermarketu“, ktorý zaisťuje plynulý systém distribúcie materiálu. Vybraný komponent následne prevážajú automatizovane navádzané vozidlá (AGV) do výrobnej stanice a akonáhle je výroba vrátane testovania dokončená a produkty sú zabalené, inteligentný plánovací systém AGV ich automaticky vyzdvihne.

Honor v závere dodáva, že výrobný park bude zároveň slúžiť ako inkubátor pre ďalšiu generáciu výrobných kapacít, ktorá bude reprezentovať schopnosť značky HONOR dodávať produkty najvyššej kvality a remeselného spracovania.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.