Xiaomi UWB technologia
Zdroj: YouTube (Xiaomi)

Xiaomi plánuje predstaviť smartfón s UWB technológiou, čo to vlastne je?

Inovácie v technologickom priemysle sa posúvajú na novú úroveň každým rokom. Výnimkou nie je ani tento rok, kedy sme mohli sledovať predstavenie napríklad prvého skladateľného smartfónu od Xiaomi, 200W nabíjania Xiaomi Hyper Charge a mnohých ďalších noviniek. Stále tu je však niečo, čo nenájdeme v tohtoročných vlajkových smartfónoch od Xiaomi. Ide o technológiu UWB, ktorú zatiaľ nájdeme u konkurenčných výrobcov ako Apple či Samsung. Čo však vlastne táto skratka znamená a prečo by ste túto technológiu vo svojom smartfóne mali mať?

Ultra-wideband technológia

Ultra-wideband alebo UWB podľa informácií z portálu Phonearena.com mieri do Xiaomi smartfónov. Mnohí z vás zatiaľ však nevedia, o čo ide a prečo je lepšie ju mať. Ultra-wideband, teda ultra-širokopásmová technológia je bezdrôtová technológia, ktorá pri nízkej úrovni energie môže byť využitá pri širokopásmovej komunikácii. Len pred nedávnom bola technológia určená výhradne pre radarové zobrazovanie. V roku 2019 sa však prvýkrát objavila i v smartfónoch.

Takáto technológia je v smartfónoch využívaná najmä pre lokalizáciu a spájanie sa s lokalizačnými zariadeniami. Stále nie je jasné, o čo ide? Predsa o spojenie svojho smartfónu so smart tagmi, ktoré tento rok zažili veľkú slávu!

Pripravovaný smartfón od Xiaomi

Ak Xiaomi uvedie UWB do svojich smartfónov, stane sa tak tretím výrobcom s možnosťou lokalizácie smart tagu. Podľa posledných informácií sa táto technológia má umiestniť vo vlajkovom smartfóne ešte tento rok. Ten by mal prísť s vrcholným čipsetom Snapdragon 888, prípadne 888+. Treba dodať, že smartfón je už v príprave a nájsť ho môžeme pod kódom M2106118C.

Pošepkáva sa, že práve tento model by mohol získať i selfie kameru skrytú pod displejom, čím by sa výrobca úplne zbavil nevkusného notchu či priestrelu v displeji. Výrobca takúto kameru plánoval využiť v nadchádzajúcom skladateľnom smartfóne, aké plány má teraz však uvidíme zrejme až pri predstavení.

Ocenili by ste smartfón s prítomnosťou UWB technológie? A na čo všetko by ste smart tagy pripevnili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.