Zistite heslo na Wi-Fi, aj keď ste ho zabudli.
Zdroj: XMOBILE.sk

Jednoduchýn trikom zistíte zabudnuté heslo uloženej Wi-Fi

Chcete povedať niekomu heslo na Wi-Fi, ale nepamätáte si ho? Máme pre vás jednoduchý hack, ktorým sa ku nemu dokážete dostať.

Už sa vám to určite stalo. Niekto si pýtal heslo na Wi-Fi, ku ktorej ste pripojený, ale z pamäti ho neviete. Žiaľ, telefóny s nadstavbou MIUI nevedia bez ROOT prístupu heslo zdieľať v podobe symbolov, ktoré by si iný užívateľ naťukal ako heslo.

Áno, zdieľanie pomocou QR kódu je šikovná featura, ale nie vždy sa dá použiť a nie vždy ide na každom telefóne, ktorým sa chcete pripojiť. Duplom, ak by ste chceli pripojiť laptop alebo desktop. Poprípade iné zariadenie, ktoré vôbec nemá fotoaparát.

Zdieľajte Wi-Fi heslo jednoduchým hackom

V nasledujúcom návode preto pre vás prinášame jednoduchý hack, ktorý vám pomôže dopátrať sa k ľubovoľnému heslu Wi-Fi, ku ktorej sa viete pripojiť. Vďaka tomuto návodu zistíte meno a aj heslo a telefón vám ich zobrazí vo forme čistého textu.

Postupujte podľa nasledovného návodu. Otvorte Nastavenia telefónu, dostaňte sa do ponuky Wi-Fi. Kliknite na sieť, ku ktorej ste pripojený. Zobrazí sa vám QR kód. V tejto chvíli je potrebné spraviť screenshot obrazovky s QR kódom. Screenshot vyhotovíte buď stlačením tlačidla zníženia hlasitosti a vypnutia naraz alebo potiahnutím troch prstov po obrazovke smerom dolu alebo pomocou skratky v notifikačnej roletke. Závisí to od toho, ako máte telefón nastavený.

Dopátrajte sa k zabudnutému WiFi heslu
Dopátrajte sa k zabudnutému Wi-Fi heslu. Zdroj: XMOBILE.sk

Keď ste vyhotovili screenshot, otvorte obrázok – nájdete ho v galérii. Kliknite na ikonu zdieľať a nájdite v ponuke možnosť Skener. Na obrazovke sa vám zobrazia informácie o Wi-Fi sieti. Ak je heslo zahviezdičkované, tak len ťuknite do obrazovky, heslo sa odkryje.

Po spravení screenshotu je nutné zdieľať obrázok do aplikácie Skener.
Po spravení screenshotu je nutné zdieľať obrázok do aplikácie Skener. Zdroj: XMOBILE.sk

Omnoho viac v sekcii Návody

Aj toto je jeden z tipov, ktorý vám prinášame v sekcii Návody na portáli XMOBILE.sk. Ak sa chcete dozvedieť viac o svojich telefónoch od čínskeho výrobcu Xiaomi, tak neváhajte túto sekciu navštíviť. Mnoho návodov je určených len pre telefóny Xiaomi, Redmi a POCO, ale veľa z nich funguje aj pre ostatné Android zariadenia.

Mohlo by vás tiež zaujímať