MIUI-12.5-Enhanced-Edition
Zdroj: Xiaomi

MIUI 12.5 ENHANCED: Xiaomi už čoskoro začne s uvoľňovaním novej nadstavby na globálnom trhu. Tieto smartfónu ju dostanú!

Mnohí z nás očakávali, že Xiaomi po boku zariadenia Mi Mix 4 predstaví nadstavbu MIUI 13, o ktorej sa hovorilo už dlhšie obdobie. Nestalo sa tak. Namiesto toho, Xiaomi predstavilo MIUI 12.5 ENHANCED, vylepšenú verziu existujúcej nadstavby.

Nová verzia MIUI priniesla viacero noviniek a vylepšení. Išlo najmä o technológie Liquid storage, Atomic memory, Smart Balance a Focus calculation. Vo svojej podstate, tieto technológie prinášajú vylepšenia hlavne pod kapotou zariadenia. Napríklad, technológia Atomic memory je schopnou rozoznať menej dôležité úlohy, ktoré vybaví prednostne, aby bola operačná pamäť uvoľnená pre dôležitejšie úlohy. Prípadne, funkcia Smart balance, hľadá rovnováhu medzi optimálnym výkonom a úsporou batérie. Táto vylepšená verzia MIUI je však aktuálne dostupnou len naprieč Čínou a to len pre hŕstku smartfónov, to by sa však malo už čoskoro zmeniť, informuje portál Gizchina.com.

MIUI 12.5 ENHANCED mieri na globálny trh

Ako informuje portál, tak používatelia na globálnom trhu, môžu začať pomaly žhaviť svoje zariadenia. Dôvodom je, že nová verzia nadstavby, bude distribuovanou pre prvých používateľov mimo Číny, už v priebehu najbližších týždňov. Portál sa odvoláva priamo na spoločnosť Xiaomi, ktorá o tom informovala v týchto dňoch.

Čo sa týka presného harmonogramu, tak ten bohužiaľ aktuálne nepoznáme. Aktuálne však vieme, že v priebehu 4. kvartálu tohto roka, majú byť aktualizované všetky smartfóny nižšie.

  • Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i
  • Xiaomi Mi 11X Pro, Xiaomi Mi 11X, Xiaomi Mi 10T Pro 5G
  • Mi 10T 5G, Xiaomi Mi 10 Pro 5G, Xiaomi Mi 10 5G

Rovnako však musíme dodať, že globálna verzia novej nadstavby, bude o niečo málo „chudobnejšou“ na novinky v porovnaní s tou čínskou. Konkrétne, v telefónoch mimo Číny bude chýbať funkcia Smart balance. Ale aj napriek tomu, pôjde o jednu z väčších aktualizácií, ktorá prinesie nielen lepšiu výdrž batérie, ale aj vylepšenia súvisiace s výkonom zariadenia.

Via Vosveteit.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať