MIUI 12
Zdroj: Xiaomiportal.sk

MIUI 12 nepríde na všetky zariadenia, na ktoré ich Xiaomi sľúbilo. Je medzi nimi aj váš smartfón?

Bohužiaľ sa zdá, že používatelia Xiaomi Redmi Y3, Redmi 7, Redmi 6A a Redmi 6 zostanú bez update na MIUI 12

Pre mnohých užívateľov telefónov Xiaomi to je smutná správa. Nadstavba operačného systému Android, MIUI 12, nepríde na všetky sľubované zariadenia. Poslednú nadstavbu čínskeho producenta mobilov predstavilo vedenie spoločnosti začiatkom roka 2020 a s ním prišiel aj prísľub, na ktoré telefóny sa dostane. Medzi nimi sme našli nielen špičkové zariadenia, ako napríklad Xiaomi Mi 9 alebo Mi 9T Pro, ale aj ďalšie lacnejšie terminály ako Redmi Y3, Redmi 7, Redmi 6A a Redmi 6, ktoré konečne nedostanú MIUI 12.

Ako sme zistili z oficiálnych informácií nadstavby MIUI, spoločnosť Xiaomi oznámila, že tieto zariadenia pôvodne zahrnuté v update na MIUI 12 napokon aktualizované nebudú. Mnoho užívateľov zostane sklamaných, ale MIUI 12 napokon nedorazí na niektoré staršie modely telefónov. 

Momentálne jediné vysvetlenie ktoré developeri MIUI ponúkajú, je „problém s kompatibilitou a výkonom“. Niečo, čo považujeme za nie úplne logické, pretože predpokladáme, že ak pred rokom sľúbili update na tieto zariadenia najnovšou verziou nadstavby MIUI, tak to bolo preto, lebo už ju mali aspoň čiastočne otestovanú. Príde nám nereálne, že tieto problémy “odhalili” až po takmer roku od oznámenia MIUI 12.

Bohužiaľ sa zdá, že používatelia Redmi Y3, Redmi 7, Redmi 6A a Redmi 6 zostanú bez update na MIUI 12. Dúfajme, že sa to ešte zmení a že sa spoločnosti Xiaomi podarí priniesť nadstavbu aj na tieto staršie telefóny.

Mohlo by vás tiež zaujímať