Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xmobile.sk

MIUI 12 Super Wallpapers. Ako ich povoliť na ľubovoľnom Xiaomi, Redmi alebo POCO

Veľmi nám prekáža, že MIUI ponúka svoje Super Wallpapers iba na high-endové telefóny. Našťastie, aj táto reštrikcia sa dá obísť a Super Wallpapers viete dostať na ľubovoľné zariadenie. Užiť si ich môžu aj užívatelia, ktorí nemajú procesor zo série Snapdragon 800.

Medzi novinkami, ktoré so sebou priniesol update nadstavby MIUI na svoju 12 verziu sú aj Super Wallpapers. Ide jednoducho o krásne a prepracované tapety, ktoré interagujú s tým, čo robíte s telefónom. Ich najväčším problémom je, že spotrebúvajú viac batérie ako iné tapety. Ale za pokus to určite stojí.

Ako nainštalovať super tapety MIUI 12 na ľubovoľné Xiaomi, Redmi alebo POCO

MIUI 12 v predvolenom nastavení skryje tieto tapety zo všetkých smartphonov, ktoré nepatria do špičkovej triedy a nemajú procesor série Snapdragon 800. Toto obmedzenie MIUI ale môžete obísť inštaláciou niektorých aplikácií a vykonaním niekoľkých pomerne jednoduchých úloh.

V prvom rade potrebujete nainštalovať samotnú aplikáciu. Tu nájdete napríklad na tomto linku MIUI Wallpaper apk. MIUI ju ale po nainštalovaní skryje a preto potrebujete ďalšiu aplikáciu, ktorá ju spusti. Odporúčame vám Activity Launcher priamo z Google Play.

Prvá aplikácia je oficiálny balíku tapiet MIUI 12, ktorý obsahuje Super Wallpapers Zeme, Marsu a Saturnu. Tento APK súbor musíte nainštalovať ako každú inú aplikáciu. Stačí ho otvoriť a váš mobil ho automaticky nainštaluje. Druhá aplikácia vám umožní používať tú prvú vo vašom smartfóne.

Po oboch inštaláciách otvorte Activity Launcher. Načítajú sa vám všetky aplikácie v telefóne. Nájdite medzi nimi položku WallPaper a následne vyberte z vypísaných možností Super tapety. Tie sa vám potom otvoria a vy si môžete vybrať tú, ktorú chcete aktivovať na vašom zariadení.

Aplikáciu Super Wallpapers spustíte vďaka Activity Launcher. Zdroj: Xiaomiportal.sk
Aplikáciu Super Wallpapers spustíte vďaka Activity Launcher. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Ak chcete spoznať svoje zariadenie čo najlepšie, objaviť nové triky, tipy, návody, hacky a nastavenia, ktoré nepoznáte napríklad z iných telefónov, neváhajte si prezrieť sekciu Návody na stránke Xiaomiportal.sk. Pripravili sme pre vás desiatky návodov, ktoré vám pomôžu získať z vašich zariadení maximum. Návody nie sú vhodné len pre nových užívateľov značiek Xiaomi, Poco, Redmi ale aj pre všetkých, ktorí chcú spoznať podrobne svoje zariadenia a nadstavbu MIUI.

Ak poznáte aj vy nejaký hack, tip, trick a chcete sa podeliť, neváhajte nám napísať a my ho spracujeme do návodu.

Mohlo by vás tiež zaujímať