Xiaomi oficialny koncept smartfonu
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

Ako z budúcnosti! Xiaomi ukazuje smartfón, ktorý by mohol nastoliť nový technologický a dizajnový trend

Xiaomi ukázalo zariadenie, ktoré má ambíciu zmeniť zabehnuté dizajnové prvky smartfónov. Rovnako nastoľuje viacero technologických noviniek.

Spoločnosť Xiaomi bezpochyby patrí medzi technologických tigrov. Dokazuje to aj jeden z nedávnych produktov, Air Charge. Ide o bezdrôtovú nabíjačku, ktorá je schopnou nabíjať viacero zariadení súčasne do vzdialenosti niekoľkých metrov. Xiaomi verí, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov, sa budú môcť stať domácnosti vďaka tejto technológii doslova bezdrôtovými.

Smartfón od Xiaomi, ktorý by mohol nastoliť nový trend

Najnovšie spoločnosť púta pozornosť ďalším produktom, ktorý je však zatiaľ stále len vo fáze vývoja. Ide konkrétne o smartfón, ktorý na prvý pohľad vyčnieva zo zabehnutých koľají. Hovorkyňa spoločnosti pre globálny trh, Agatha Tang, zdieľala prostredníctvom svojho oficiálneho Twitter účtu viacero náhľadov smartfónu, ktorý ponúka najnovšie technológie. Okrem iného vyčnieva aj dizajnom. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie zo všetkých strán ponúka takzvaný „Waterfall“ displej. Ide o typ displeja, ktorý je po hranách zariadenia zaoblený pričom pripomína vodopád.

Xiaomi smartfon ako z buducnosti zo zahnutymi vsetkymi hranami
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

Publikované náhľady ďalej prezrádzajú, že Xiaomi na vývoj tohto zariadenia použilo celkovo 46 nových patentov. Rovnako Tangová prezradila, že ide o typ zariadenia „unibody“. Je teda vyhotovené z jedného kusu, pričom nedisponuje žiadnym portmi, či inými výstupmi. Znamená to, že je plne vybavenými bezdrôtovými technológiami. Okrem iného ako môžeme vidieť, tak kompletne absentuje aj predná kamera. Môžeme tak usudzovať, že je schovanou pod displejom zariadenia.

Koncept smartfonu Xiaomi s obtecenym displejom okolo hran
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

V súvislosti s publikovaním náhľadu tohto patentu, Tangová uviedla, že zariadenie má potenciál do budúcnosti nastoliť nový dizajnový trend.

„Je to tu. Nový koncept smartfónu Xiaomi so zakrivenou obrazovkou na všetkých štyroch stranách a bez portov! Videla som ho a vyskúšala ho. Musím povedať … tento tvarový faktor môže byť skutočne novým trendom.“  hovorí  Tangová.

Zároveň však treba povedať, že Tangová hoci publikovala prvé náhľady tohto zariadenia, tak dnes nie je známa informácia, či a kedy sa dostane smartfón reálne aj do predaja. Ako sa vám pozdáva vzhľad zariadenia vyššie. Ak by bolo dostupné na trhu, zaujalo by vás? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne na sociálnej sieti.

Mohlo by vás tiež zaujímať