Redmi Note 7
Zdroj: YouTube (Sulit Tech Reviews)

MIUI 12 už čoskoro uvidíme aj na tých najdostupnejších smartfónoch od spoločnosti Xiaomi

Aktualizovanie nadstavby MIUI na najlacnejších smartfónov sa očakáva už v najbližších mesiacoch. V našich končinách však treba počítať s oneskorením.

Systémová nadstavba MIUI 12, ktorá vyčnieva nad operačným systémom Android na zariadeniach od spoločností Xiaomi a Redmi, je už aj v našich končinách dostupná na vybraných zariadeniach niekoľko týždňov. Najnovšia verzia systémovej nadstavby je však prv distribuovaná v domácej Číne, od ktorej sa odvíjajú nie len distribučné fázy, ale aj zoznam smartfónov, ktoré nadstavbu obdržia aj v našich končinách.

MIUI 12 už čoskoro aj na najdostupnejších zariadeniach

Doposiaľ je nadstavba dostupná iba zväčša pre vlajkové smartfóny z tohto, či minulého roka, ako aj pre viaceré zariadenia zo strednej triedy. Tento „jav“ je spôsobený rozdelením distribúcie nadstavby do viacerých fáz. Portál Gizchina.com ale najnovšie informuje, že na komunitnom Mi fóre boli odhalené jednotlivé distribučné fázy, ktoré zároveň poskytujú viaceré zaujímavé informácie o prípadnej dostupnosti aj na tých najlacnejších zariadeniach.

Končí sa druhá distribučná fáza

Podľa najnovších informácií sa distribúcia nadstavby MIUI 12 v domácej Číne dostáva do finále druhej fázy, ktorá zahŕňala minuloročné vlajkové smartfóny a viaceré zariadenia zo strednej triedy. Na ceste je tým pádom tretia distribučná fáza. Tá by však mala sprístupniť novú nadstavbu ale aj na tých najdostupnejších zariadeniach ako Redmi 8A či Redmi 7A, ktoré sa radia medzi najlacnejšie smartfóny na trhu. Čo sa týka smartfónu Redmi 8A, ten by mal prvú Beta verziu nadstavby MIUI 12 obdržať už v nasledujúcich týždňoch, pričom distribúcia stabilnej čínskej verzie sa očakáva v novembri.

V našich končinách treba počítať s oneskorením

Keďže sa jedná o informácie z čínskych komunitných Mi fór, treba počítať s časovým oneskorením dostupnosti v našich končinách. Radovo sa tak môžme dostať na niekoľko mesačné oneskorenie, čo znamená, že s aktualizáciou MIUI 12 pre najdostupnejšie zariadenia netreba na Slovensku a Česku rátať v novembri a ani decembri. Ak všetko pôjde podľa plánov Xiaomi a nevyskytnú sa ďalšie detaily, aktualizácia by sa mohla dostať na prvé kúsky z radov Redmi 8A začiatkom budúceho roka. Pochopiteľne, je to iba náš subjektívny odhad založený na doterajšom priebehu distribúcie nadstavby MIUI 12.

Nevieš, či je MIUI 12 dostupná aj pre tvoj smartfón? Celý aktualizovaný zoznam podporovaných zariadení (v našom regióne) nájdeš na našom webe.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.