Snapdragon 888
Zdroj: Qualcomm

Xiaomi Mi 11 bude jedným z prvých zariadení, v ktorých sa objaví Snapdragon 888

Snapdragon 888 sa objaví prvýkrát v zariadení od spoločnosti Xiaomi

Nový špičkový procesor spoločnosti Qualcomm nesie meno Snapdragon 888 a bude to spoločnosť Xiaomi, ktorá ho bude môcť ako prvá využiť vo svojich zariadeniach.

Nové meno, nová architektúra – Qualcomm zdvihol závoj zo Snapdragonu 888, a ide ho ukázať širokej verejnosti. Čip už predviedol za zatvorenými dverami značkám Asus, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, Oppo, Sharp, Sony, vivo, Xiaomi a ZTE.

Nový procesor je zameraný aj na hranie hier. Medzi ďalšie vylepšenia patrí totiž funkcia Snapdragon Elite Gaming, ktorá podporuje grafický výkon. Vďaka tomu budú priaznivci mobilného hrania môcť využiť obnovovaciu frekvenciu obrazovky až s 144 fps.
Zlepšenie výkonu sľubuje aj AI engine šiestej generácie. Prináša tiež vylepšenia spracovania fotografií, vďaka novému obrazovému procesora Spectra, ktorý sa môže pochváliť priepustnosťou 2,7 gigapixelov za sekundu. To stačí na spracovanie 120 obrázkov o veľkosti 12MP za sekundu. Niektoré podrobnosti (najmä o CPU) sú však stále utajené.

Pre miestne bezdrôtové pripojenie podporuje nová čipová sada Wi-Fi 6E (pracujúca v pásme 6 GHz), ako aj Bluetooth 5.2. Zariadenia s týmto procesorom budú samozrejme podporovať pripojenie cez 5G siete a taktiež správu viacerých SIM kariet simultánne.

Podľa samotnej spoločnosti nebude nový Snapdragon 888 čipom, ktorý bude určený iba smartfónom. Okrem toho sa ho dočkáme aj v modemoch a dokonca aj notebookoch.

Medzi prvé zariadenia, ktoré budú obsahovať Snapdragonom 888, sú zariadenia Xiaomi. V tomto prípade pôjde  o zariadenie Xiaomi Mi 11, ktoré očakávame začiatkom roku 2021.

„Som rád, že náš nový vlajkový telefón Xiaomi Mi 11 bude jedným z prvých zariadení so Snapdragonom 888,“ hovorí Lei Jun, generálny riaditeľ spoločnosti.

Viete, aký máte procesor vo svojom telefóne vy?

Mohlo by vás tiež zaujímať