Xiaomi Mi 11 Ultra
Zdroj: Tech Buff

Mi 11 Ultra prinesie revolučnú technológiu chladenia. V čom bude iná?

Predstavenie smartfónu Mi 11 Ultra sa nezastaviteľne blíži a najnovšie sa dozvedáme informácie o jeho chladení. Čo všetko však model ponúkne?

Predstavenie smartfónu Mi 11 Ultra sa blíži a na povrch sa postupne vynárajú informácie o pripravovanom smartfóne. Po kremík-kyslíkovej batérii sa najnovšie spomína špeciálne chladenie smartfónu, ktoré by mu malo zaručiť dlhšiu životnosť. Čo všetko teda smartfón Mi 11 Ultra prinesie? Poďte sa pozrieť na zhrnutie informácií o tomto smartfóne!

Technológia chladenia

Podľa portálu Gizmochina má model s prívlastkom Ultra prísť s chladením, aké sme zatiaľ nevideli v žiadnom smartfóne. Ide o technológiu chladenia, ktorá plne mení skupenstvo organického uhľovodíkového materiálu a tým dokáže veľmi rýchlo a vo veľkej miere absorbovať teplo smartfónu. V pôvodnom skupenstve je materiál v tuhom stave, no akonáhle sa jadro čipsetu zahreje, tuhý plát sa zmení na tekutinu, ktorá prevezme teplo. Akonáhle bude kvapalina dostatočne zahriata, začne sa vyparovať a v poslednej fáze sa znovu už ochladená para zmení späť na tekutinu, ktorá sa dostane do pôvodného stavu.

Mi 11 Ultra chladenie
Zdroj: Xiaomi

Mi 11 Ultra

Model Mi 11 Ultra prinesie len to najlepšie, avšak za vyššiu cenu. Veľkou pýchou smartfónu bude 50 mpx hlavný snímač od spoločnosti Samsung ISOCELL GN2, ktorý sa v súčasnosti považuje za najlepší mobilný snímač. Dopĺňať ho budú neuveriteľné 2 snímače so 48 mpx, ktoré budú mať prívlastok telefoto a ultrawide.

Čo sa týka displeja, tiež pôjde o výnimočný panel. Model Mi 11 Ultra ponúkne až 6,81″ OLED QHD+ zakrivený displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Batéria bude na už spomínanom kremík-kyslíkovom princípe s kapacitou 5000mAh a podporou 67W nabíjania. Nie je prekvapením, že smartfón bude poháňať 5nm čipset od spoločnosti Qualcomm, teda Snapdragon 888. Parametre odhaľujú viaceré certifikácie, ktoré smerujú i k 12GB pamäti RAM. Oficiálne predstavenie smartfónu prebehne už v pondelok, 29.3.2021 o 13:30, tak nepremeškajte jeho predstavenie.

Od prémiových súčiastok sa bude odvíjať i cena, ktorá sa bude zrejme približovať k úrovni 1000€. Otázka teda znie, kúpili by ste si takýto drahší smartfón? Alebo ste milovníci lacnejších smartfónov, ktoré vymieňate každý rok? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať